E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Banorët e ‘Astirit’ nuk ndalen, djegin goma dhe paralajmërojnë përshkallëzim të protestës

Banorët e ‘Astirit’ kanë protestuar edhe pasditen e sotme, në mbrojtje të banesave të tyre dhe kundër projektit për ‘Unazën e Re’. Ata kanë deklaruar se do të përshkallëzojnë protestën’ nëse nuk marrin përgjigjen e duhur nga qeveria.

Prej më shumë se 100 ditësh ata mblidhen çdo mbrëmje në rrugë, për të kundërshtuar projektin e ‘Unazës së Re’, e cila synon prishjen e disa prej banesave të tyre.

Në shenjë simbolike, banorët e ‘Unazës’ dogjën edhe goma makine. Në mbështetje të protestës ishte dhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...