E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Banka Credins mbështet projektin: #BallkonetEGjelbra në kryeqytet

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Credins Bank i është bashkuar projektit #BallkonetEGjelbra në kryeqytet iniciuar nga Green Home Tirana dhe Bashkia Tiranë. Ky projekt vijon sot si një alternativë e shkëlqyer për të shijuar një atmosferë të gjelbërt mes lulesh e bimësh.

Po pse një projekt për të gjelbëruar ballkonet?

Ballkoni është hapësira ku mblidhet familja, është parku i lojërave në periudhën pranverë-verë, është terapia më e mirë e çlodhjes pas një dite plot me angazhime si dhe një kënd i rehatshëm për të punuar. Nëpërmjet këtij projekti kemi mundësi të shtojmë gjelbërimin duke i dhënë më shumë frymëmarrje qytetit dhe shtëpisë tonë.

Paketat e shumëllojshme të krijuara japin mundësi zgjedhje. Veç luleve dekorative me aromë të mirë, ju mund të mbillni në ballkon erëzat që ju duhen çdo ditë në gatim, limona apo luleshtrydhe që i duam aq shumë në çdo familje. Me dhjetëra shtëpi dhe familje në Tiranë mbajnë tashmë në ballkonet e tyre bimët e Green Home Tirana, iniciativës së gjelbër që u mbështet fuqimisht dhe nga Credins Bank, si një partner serioz në zhvillimin e kësaj ideje.

Lexo edhe :   U tërhoqën nga eurobondi, bankat po mbajnë më pak para jashtë vendit

#BallkonetEGjelbra u përqafuan menjëherë edhe nga shumë personazhe të njohur në vend të dhënë pas luleve, gatimit apo kohës cilësore të shpenzuar me familjen. Gjithashtu, dhe stafi i Bankës Credins i është bashkuar nismës.

Green Home Tirana mundëson konsulencë të personalizuar për çdo ballkon dhe bimët që duhet të mbillen pasi përbëhet nga skuadër profesionistësh të përkushtuar ndaj gjelbërimit, agronomë, urbanistë, arkitektë, specialistë dhe bashkëpunon me serat më të mëdha në Shqipëri për kultivimin e këtyre bimëve.

Momenti është tani! Ballkoni yt mund të shndërrohet në hapësirën e parapëlqyer në shtëpi, për të konsumuar kafen e mëngjesit, për darkën e freskët, apo për të punuar në orët e vapës.

Lexo edhe :   U tërhoqën nga eurobondi, bankat po mbajnë më pak para jashtë vendit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...

Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër operacion i policisë

Dështon një tjetër operacion për kapjen e Talo Çelës, i kërkuar për grabitjen e Rinasit. Bëhet me dije se FNSH ka kryer një aksion mëngjesin...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...