E hënë, 1 Mars, 2021
7 C
Tirana

Balla zbulon arsyen pse nuk ishte i pranishëm Rama në Kuvend kur erdhi Osmani

Numri 2 i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka zbuluar edhe arsyen se përse kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm në parlament gjatë vizitës së presidentes në detyrë të Kosovës, Vjosa Osmanit.

Kjo situatë shkaktoi jo pak polemika në opinionin publik shqiptar.

I ftuar në studion e Report Tv te “5 pyetje nga Babaramo”, Balla tha se Rama në atë moment ka qenë në një aktivitet të programuar prej kohësh.

“Isha, padyshim prezent. Ju kujtoj që kryeministri ka qenë në një aktivitet të programuar prej kohësh. Vizita ka pasur shumë ndryshime datash brenda një kohe të shkurtër për asye të shëndetit të mikes nga Kosova,”- tha Balla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Xherdan Shaqiri drejt largimit, Liverpuli vendos për të ardhmen e sulmuesit

Sulmuesi Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpuli në verë, teksa tashmë edhe klubi ka marrë vendimin për lojtarin. Drejtuesit i kanë vendosur çmimin lojtarit,...

Albin Kurti ka në dorë vetëm të refuzojë njohjen nga Izraeli

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës Albin Kurti, i ka premtuar ambasadorit të Turqisë në Prishtinë, se do të shqyrtojë çështjen e vendosjes së Ambasadës...

Thirrja e Metës: Të mos guxojë njeri të luajë me votën e popullit shqiptar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta lëshoi një thirrje të fortë, duke thënë se askush nuk do guxojë për të prekur votat e qytetarëve shqiptarë...

Meta ngre tonet: Kush shet votën sa një dele s’ka të drejtë të kërkojë llogari

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tha se vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme të 25 prillit bëjnë që të çelen negociatat e Shqipërisë...

Meta: Kush vjedh një votë do ia pres dorën, qoftë Monikës, Bashës apo Ramës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur me tone të ashpra për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. I ftuiar në emisionin ''Frontline''' në ''News24'', Meta...