E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Balla për Çuçin: Kemi një ministër të Brendshëm me eksperiencën më të mirë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar emërimin e Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm, pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt.

I ftuar në emisionin “Open”, Balla u shpreh se Çuçi është më i miri që mund të zgjidhej për postin, pasi e njeh mirë pushtetin vendos, si pjesë e grupit që hartoi reformën territoriale.

Më i miri që njeh pushtetin vendor. Kemi marrë ministrin me eksperiencën më të mirë që ka bërë reformën territoriale. Ka drejtuar këtë proces. Bledi këtë punë do ta bëjë më së miri. Më vjen mirë që sulmet e opozitës nuk kanë pasur asnjë argument kundrejt tij,”-tha Balla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...