Kryesore

Balla jep sinjalet e radhës: Nëse PD dhe LSI duan të futen në zgjedhje, mund të gjendet rruga

               Publikuar në : 21:23 - 16/05/19 M. S

‘Nëse PD dhe LSI duan të futen në zgjedhje, mund te gjendet rruga’. Kjo ka qenë deklarata e dhënë nga ana e Taulant Ballës, si një sinjal për daljen nga kriza që ka mbërthyer vendin.

Balla deklaroi në emisionin ‘Open’ të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike të futen në zgjedhje. Duke qendruar në të njëjtën linjë, Balla shtoi se mazhoranca ka një vullnet për dialog me opozitën.

Por menjëherë ka ndërhyrë Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, i cili tha se nuk do të ketë zgjedhje nëse Edi Rama do të jetë kryeministër.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT