E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Bale drejt largimit, Real Madrid bën gati 70 milionë euro për talentin italian

Merkato e futbollit është akoma larg, por objektivat e skuadrave janë vendosu tashmë. Një emër që po lakmohet nga ekipet e mëdha është ai i talentit italian, Frederico Chiesa, diamanti i Fiorentinës.

Sipas asaj që bëhet e ditur nga disa media spanjolle, sulmuesi i krahut i Fiorentinas pëlqehet shumë nga Real Madrid, që kërkon përforcime për sezonin e ardhshëm. Lojtari i kombëtares italiane vlerësohet nga merengues rreth 70 milionë euro dhe kjo është ideja për të thyer konkurrencën e Juventus.

Në fakt, dalja hapur e Gareth Bale, që shprehu pakënaqësitë e tij për mënyrën si po trajtohet në Madrid, duke refuzuar të festojë pas golit të fitores, madje duke krijuar një konflikt të hapur me shokët e skuadrës, është tregues se në Bernabeu po shohin mundësitë e një ndryshimi në vijën ofensive.

Është për tu mundur konkurrenca e Juventus, që deri përpara avancimit me ofertë konkrete të Real Madrid, ishte një hap përpara në bisedime me lojtarin, e fortë në pozita se Chiesa e njeh mirë realitetin italian dhe ndoshta mund ta vendosë në hierarki përpara zhvendosjes në një kampionat të huaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...