E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë dhe u siguroi bavarezëve një tjetër 3-pikësh të çmuar në garën për titullin kampion.

Ekipi i Hansi Flikut ndiqet nga pas prej Lajpcigut, i cili mundi minimalisht Union Berlinin. Në sfidat e tjera të javës së 17-të të Bundesligës, Arminia Bilefeld mposhti 3-0 Shtutgartin, ndërsa Frajburgu barazoi 2-2 me Eintrahtin e Frankfurtit.

Këlni ia bën akoma më të vështirë qëndrimin në Bundesligë Shalke 04 duke fituar me rezultatin 1-2.

REZULTATET

FT| AUGSBURG-BAJERN MYNIH 0-1
Levandovski 13′ (p)

FT| LAJPCIG-UNION BERLIN 1-0
Forsberg 70′

FT| SHALKE 04-KËLN 1-2

FT| ARMINIA BILEFELD-SHTUTGART 3-0

FT| FRAJBURG-EINTRAHT FRANKFURT 2-2

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Angrisano thirrje të rinjve: Keni fatin që keni një udhëheqës si Lulzim Basha

Presidenti i “European Democrat Students” (EDS) Carlo Angrisano, mori pjesë në takimin online të kryedemokratit Lulzim Basha me studentë dhe përfaqësues të EDS (European...

Nuk shkon Çe Guevara në Shqipëri, Albin…

Nga: Skënder Minxhozi 577-vjetori i Beslidhjes së Lezhës, pastaj lule te Çerçiz Topulli e ndonjë anabas tjetër i ngjashëm, që nuk pata kohë ta vë...

E rëndë/ Prej një muaji e shtruar në Infektiv, 22-vjeçarja humb jetën nga Covid

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në vendin tonë. Fatkeqësisht, një 22-vjeçare nga Kolonja nuk ka arritur ta fitojë betejën me virusin ndekjeprurës. E reja,...

Bajern-Dortmund/ Ja çfarë duhet të dini për klasiken gjermane

Bayerni, kryesues i Bundesligës, do të presë vizitën e Borussia Dortmundit në kryendeshjen e javës në Bundes. Fushë-beteja gati për "der Klassiker", një ndeshje...

Ekzekutimi i 31-vjeçarit në Vlorë, gjykata jep vendimin për një prej autorëve

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë ‘’Arrest me burg’’ për Hans Jonuzi, një nga autorët e vrasjes së 31-vjeçarit, Tauland Gjikaj. Ngjarja e...