E premte, 23 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Badigardët e Xhelal Mziut bëjnë për spital dy anëtarë të PD-së

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Bush mik me themeluesin e “Playboy”, Obama kushëri me Çërçillin

Bota është një vend i madh. Sipas një llogaritje, rreth 107 miliardë njerëz kanë jetuar në këtë planet që nga fillimi i kohës, duke...

Çështja e detit shkon në Hagë, vjen reagimi i parë nga kryeministri grek 

Shqipëria dhe Greqia morën vendimin për ta çuar në Gjykatën e Hagës çështjen e kufirit detar mes dy vendeve, pas takimit të ministrit të...

Emrat/ Kush janë autorët që tentuan të ekzekutonin biznesmenin e njohur

Grid Leno dhe Altin Hoxha janë dy personat e arrestuar nga Policia e Tiranës, si autor të dyshuar të atentatit ndaj biznesmenit Andon Dhima. Në...

Votimi i kandidatëve të PD-së për deputetë në Kamëz, ka degraduar në përdorimin e grushteve. Burime të gazetës ‘Tema’ bëjnë me dije se njerëzit e Xhelal Mziut, nuk kanë lejuar të votojnë kundërshtarët.

Dy prej anëtarëve të PD-së që kanë shkuar të votojnë, janë dhunuar nga badigardët e Mziut. Si pasojë e dhunës, Dervin Zalla dhe Jetmir Prenci kanë përfunduar në spital.

Sot rreth orës 18:00 ka përfunduar procesi i votimit të kandidatëve të Partisë Demokratike në Tiranë.

Demokratët e Tiranës iu drejtuan kutive të votimit, për tu shprehur me votë për kandidatët e tyre të preferuar për deputetë.

Lexo edhe :   Votuesit “e fshehtë” të LSI-së në sondazhe

Anëtarësia e PD u përball me emrat e propozuar dhe konfirmuar nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në PD. 140 kandidatë garojnë në 21 degët e qarkut të Tiranës, për të qenë pjese e listës me 35 emra që Partia Demokratike do të paraqesë për zgjedhjet e 25 prillit të vitit 2021.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mot me diell dhe vranësira të pakta, ja si do variojnë temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Inceneratori i Elbasanit, Ahmetaj i përgjigjet akuzave

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka mohuar që të ketë qenë në konflikt interesi me Mirel Mërtirin, i cilësuar si personi që qëndron pas...

Festival, protesta e debat për Kosovën në Beograd

Grupe ultranacionalistësh serbë protestuan të enjten në Beograd kundër festivalit me emrin “Mirëdita, Dobar Dan”, nëpërmjet të cilit synohet shkëmbimi i veprimtarive artistike si...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...