Shqipëria

Avokati Maks Haxhia transportohet me urgjencë në spital


               Publikuar në : 17:22 - 10/10/19 M. S

Avokati i njohur Maks Haxhia, ka pësuar hemoragji cerebrale, e ndërsa mësohet se është shtruar me urgjencë në spital.

Ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore. Avokati Haxhia ka qënë në shtëpi, dhe është transportuar me urgjencë në një spital privat, për t’iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Haxhia është avokati që ka mbrojtur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, në ‘sagën’ e tij të proceseve gjyqësore.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT