E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Avokati braktis vrasësin e 8-vjeçarit, qytetarët mbështesin familjen e djalit

Familjarët e 8-vjeçarit të vrarë nga fqinji i tij, kërkojnë sërish me forcë të hapin derën e jashtme të gjykatës, për të hyrë në sallën e gjyqit. Prej më shumë se një orë, situata jashtë ambienteve të gjykatës së Fierit është e tensionuar. Shefi i Komisariatit u ka deklaruar familjarëve dhe të afërmeve se nuk ka mbërritur ende autori. Ata janë përplasur sërish me uniformat e policisë, që nuk i kanë lejuar të hyjnë brenda.

Një nga punonjësit e policisë ka shoqëruar nënën e vogëlushit, për t’i konfirmuar asaj që Klodian Çalamani nuk ndodhej në makinën e policisë, që po dilte nga ambientet e gjykatës. Pas thyerjes së derës së gjykatës, numri i forcave të policisë është shtuar, ku dhe kanë krijuar një barrikadë.

Avokati i caktuar kryesisht nga shteti, për të përfaqësuar në gjykatën e Fierit 38-vjeçarin Klodian Çalamani, është tërhequr nga mbrojtja dhe autori i ngjarjes së rëndë do jetë i vetëm përpara togave të zeza.

Mësohet se avokati i caktuar nga shteti, nuk ka pranuar të mbrojë autorin e një ngjarje të tillë makabre, që ka shokuar mbarë opinionin publik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...

Nipi i deputetit me shokët në Dubai, Rrahman Rraja: Kam tre muaj pa folur me të

Deputeti socialist, Rrahman Rraja, ka reaguar për ngjarjen e zbardhur sot nga Policia e Lezhës ku i përfshirë në grabitjen me armë ishte nipi...