E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

”Autori u largua me makinë”/ Detaje nga ekzekutimi i Pjerin Xhuvanit

Zbardhet dinamika e ekzekutimit të 56-vjeçarit Pjerin Xhuvani mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Mësohet se autori i dyshuar, pasi ka kryer krimin ka vjedhur automjeetin e një qytetari dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

Ngjarja që tronditi Elbasanin por edhe të gjithë vendin, ndodhi rreth orës 14:00 në lagjen ”5 Maji”.

Pjerin Xhuvani ka qenë së bashku me disa anëtarë të grup seksioneve të PS-së, të cilët po zhvillonin një takim elektoral, kur dy makina i janë afruar dhe kanë nisur të debatojnë e të përplasen fizikisht me njëri tjetrin.

Xhuvani së bashku me dhëndrin e tij kanë njoftuar sallën operative dhe menjëherë kanë shkuar efektivë të policisë dhe nëndrejtori i policisë. Edhe pse kanë pasur prani të policisë, njëri prej personave ka nxjerrë pistoletën dhe ka qëlluar duke lënë të vdekur 56-vjeçarin.

Nga përplasja me armë mbetën dhe 4 të plagoisur, midis të cilëve dhëndri i Pjerin Xhuvanit, dhe një një person i identifikuar si Klement Xhaferi, një emër i njohur për përplasjen e 14 marsit në Elbasan mes PD e PS.

Gjithashtu, të plagisur kanë mbetur edhe policja e njësisë Shqiponja, Xhensila Sota, si dhe një qytetar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....