E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Autobusi bie në përrua, një i vdekur dhe nëntë të plagosur

Një person raportohet të ketë humbur jetën, dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur në aksidentin që ka ndodhur në Gramsh.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Bregas, ku është rrëzuar autobusi i linjës Gramsh-Kërpiç.

Personi që ka humbur jetën është një djalë rreth 25 vjeç, dhe kanë mbetur të plagosur 9 pasagjerë.

Të plagosurit janë nxjerrë nga vendi ku ka rënë autobusi, dhe po transportohen për ndihmë mjekësore. Grupi hetimor po vijon punën, për zbardhjen e plotë të aksidentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...