E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

AUTHOR NAME

Totila Kotorri

746 POSTS
0 COMMENTS

Cila është origjina e Ditës së Gënjeshtrave?

Dita e Gënjeshtrave që kremtohet çdo vit më 1 Prill në mbarë botën, është një traditë disa shekullore me origjinë nga kultura të ndryshme,...

E fundit/Goditet një rast tentative për kultivim të bimëve narkotike në Lushnje

Finalizohet me sukses nga Komisariati i Policisë Lushnjë, operacioni antikanabis i koduar "Laboratori". Policia zbulon brenda një banese, një ambient të përshtatur si laborator, që...

Biden shpalos planin prej 2 trilionë dollarësh mbi infrastrukturën e punësimin

Presidenti Joe Biden bëri publik të mërkurën një plan mbi punësimin dhe infrastrukturën prej 2 trilionë dollarësh. "Infrastruktura jonë po shkatërrohet", tha presidenti gjatë një...

Vaksina e Biontech / Pfizer 100 përqind efektive te minorenët

Sipas prodhuesit, vaksina Biontech dhe Pfizer ka treguar një efekt 100% tek të miturit midis moshës 12 dhe 15 vjeç Të dyja kompanitë në Mainz...

Përfshihet nga flakët një mobilieri në Fushë-Krujë, dëm prej 300 mln lekësh

Një mobilieri në Fushë-Krujë pronësi të shtetases Ferite Kallmeti, është përfshirë nga flakët gjatë natës. Nga të dhënat paraprake, dyshohet se zjarri është shkaktuar...

Të shtëna me armë zjarri në Kaliforni, 4 të vdekur mes tyre një fëmijë

Katër persona, mbetën të vranë në Kaliforni të ShBA-së, të mërkurën në mbrëmje, preje disa të shtënave me armë zjarri. Mes tyre edhe një...

Kapet 49 kg kokainë në portin e Durrësit, në pranga një person (Emri)

Selim Çekaj, i cili u arrestua në kudër të operacionit “Mersin” ku u kapën 49 kg kokainë në kontenierin me banane është babai i...

Komiteti i Ekspertëve lë në fuqi kufizimet, maturantët në klasa

Komiteti i Ekspertëve vendosi sot për rikthimin në shkollë të maturantëve, teksa mbeten në fuqi masat e vjetra anti-covid. Gjatë fjalës së saj, kryetarja e...

Federata e Spanjës më në fund i drejtohet në emër Kombëtares së Kosovës

Duket se Federata e Futbollit e Spanjës (RFEF) është dorëzuar më në fund në përpjekjet e saj për të mos e trajtuar Kosovën si...

UEFA heq kufizimin për praninë e tifozëve në stadium

Sot u miratuan një sërë vendimesh të rëndësishme që kanë impakt të menjëhershëm në futbollin europian, siҫ është pranimi i spektatorëve në stadiume, duke...

Të fundit

Edi Rama: Të gjuash te 9-ta është halli i madh shumë, plumbi të vjen rikoshetë

Gjatë komunikimit me mbështetësit në njësinë 5, Edi Rama ka folur sërish për PD-në dhe Ilir Metën. Edi Rama: “Të gjuash te 9-ta është halli...

Luan Rama denoncon me foto përfshirjen e administratës publike në fushatën e PS

Konferenca e Luan Ramës: Mirëdita të gjithëve dhe faleminderit kolegëve gazetarë të Sarandës që janë të pranishëm në këtë komunikim me median, dhe përmes medias,...

Meta reagon për foton e Kavajës: Me kë janë në këtë foto këta të katërt?

Ilir Meta: Lidheni të Marrin shokë socialistë përpara se të ketë fatin e furgonit në Berat. Pse Meta u tha tre banditëve të “Rilindjes”...

Von der Leyen: 95 mijë doza të vaksinave do të arrijnë në Kosovë nga maji

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursulua Von Der Leyen, ka konfirmuar se 95 mijë doza të vaksinave do të ndahen për Kosovën nga BE-ja duke...

Parandalimi i vrasj*s së dyfishtë, Ardi Veliu falënderon policin Shkëlzen Tafa

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë në bulevardin “Migjeni”, Drejtori Veliu falënderon punonjësin e Policisë Shkëlzen Tafa. Paraditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...