E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

Totila Kotorri

2090 POSTS
0 COMMENTS

Biden i habitur nga kundërshimi për t’u vaksinuar kundër koronavirusit

UASHINGTON - Presidenti Joe Biden thotë se ai është i habitur nga kundërshtimi i vazhdueshëm i disa amerikanëve për t’u vaksinuar kundër koronavirusit, veçanërisht...

Presidenti Demi nuk përmbahet: Kridens Meta një palaço, duhet kapur për veshi

Presidenti i Partizanit, Gazment Demi, reagoi menjëherë pas eliminimit të “demave” nga Kupa e Shqipërisë. Në një prononcim ekskluziv për “Panorama Sport” Demi fajësoi...

Çekia do të dëmshpërblejë romët e sterilizuara me zor

Çekia do të dëmshpërblejë romet e sterilizuara me zor. Projektligji parasheh pagimin e 12 mijë eurove për çdo viktimë. Ai pritet të aprovohet para...

Basketboll / Ndodhitë e ditës në parket, Vllaznia rrëmben klasiken në shtesë

Vllaznia rrëmben klasiken në shtesë, Goga qartëson kreun, frymëmarrje e lehtë për Partizanin Vllaznia fiton, me kohë shtesë, 92-87 në transfertë ndaj Tiranës, në një...

E fundit / Ndërpritet ndeshja në Durrës, thyhen rregullat anti-Cov*d

Ndërpritet takimi midis Teutës dhe Goga Basket në Durrës. Shkak është bërë njëra nga tribunat e pallatit të sportit e cila është e mbushur...

Kupa e Shqipërisë, nuk ka më kryeqytet. Fillon faza e nxehtë

Janë luajtur 4 ndeshjet e Kupës së Shqipërisë në fazën çerekfinale të turnut dhe rezultatet kanë qenë si më poshtë: Laci -Partizani 0-0 (fiton Laçi...

Analizë / Ndeshjet e sotme të basketit shqiptar në syrin e Tirana Today

E Mërkura ka rezervuar për dashamirësit e basketbollit Shqiptar, sfida interesante. Rikthehet në parketin e sallës sportive “Farie Hoti”, derbi klasik mes Vllaznisë edhe...

Shkrihen kampionatet europiane, lind ‘Beneleague’

Lamtumirë Eredivisie dhe Jupiler Pro League! Hollanda dhe Belgjika do të bashkohen për të formuar BeNeLeague-n. Kjo u bë e ditur nga federata belge e cila...

Ekskluzive / Talenti Jon Mersinaj flet pas operacionit për Tirana Today

I lindur dhe i rritur në Tiranë, mbrojtës në pozicion njësoj si babai i tij dikur, Jon Mersinaj është padyshim një nga talentët shqiptarë...

Analizë/ Luhet sot Kupa e Shqipërisë, secila sfidë në lupën e Tirana Today

Luhet sot raundi i çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë në futboll dhe ka shumë objektiva në tavolinë. Ndeshjet teke e bëjnë edhe më emocionuese...

Të fundit

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...