E shtunë, 8 Maj, 2021
12 C
Tirana

AUTHOR NAME

Totila Kotorri

1234 POSTS
0 COMMENTS

Tritol në Burrel, shënjestra punonjës i SHISH-it, “nuk kam konflikte me njeri”

Një shpërthim i fortë ka krijuar terror te banorët e një pallati në bllokun e banimit të quajtur “Katrori”, në Burrel gjatë natës së...

E fundit, Barcelona firmos me titullarin e padiskutueshëm të Liverpulit

Georginio Wijnaldum ka zgjedhur të largohet nga Liverpuli në fund të sezonit për t'u bashkuar me Barcelonën. Sunday Times ka mësuar se lojtari holandez ka...

Publikohet lista e Kombëtares Shqiptare për ndeshjet e marsit (e plotë)

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja, ka shpallur listën me 28 lojtarë që janë ftuar për tre ndeshjet e vlefshme për eliminatoret...

Futbollisti Rojo në hotelin misterioz, pushime për libër me detektiv

Nëse kjo histori do të ishte një roman me detektiv, duke marrë titullin e famshëm debutues të Sherlock Holmes-it, sigurisht që do të quhej...

Autogoli më idiot që do të shihni sot vjen nga Bundesliga

Në ndeshjen e sotme në Bundesligën gjermane mes Eintracht Frankfurt dhe Unionit të Berlinit, përballje e mbyllur me fitoren e vendasve 5-2, ka ardhur...

Ky Bajern nuk resht së mahnituri duke shkatërruar logjikën e futbollit

E PABESUESHME! Pas kartonit të kuq të Bajernit në minutën e 12-të kundër Shtutgartit, Robert Lewandowski shënoi një hat-trick në 20 minuta dhe Bajerni...

Premier League, Chelsea do bomberin Kun Aguero për sulmin

Sergio Aguero është një objektiv i mundshëm për Chelsea-n. Për sulmuesin e Manchester City-t thuhet se do që të qëndrojë në Premier League edhe...

Fitoret civile të njerëzve me ngjyrë në SHBA, filmat ikonë që rekomandon TT

Këtë fundjavë Tirana Today, në rubrikën e rekomandimit të filmave, ka vendosur të sjellë në vëmendjen e lexuesit disa tituj filmash nga e tashmja...

10 shprehje nga Viktor Hygoi që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Muzika shpreh atë që nuk mund të shprehet me fjalë dhe atë që nuk mund ta mbash përbrenda" "Ai kurrë nuk doli pa një libër...

Bilancet e Juventusit, bardhezinjtë mendojnë shitjen e Ronaldos. Reali në sfond

Situata ekonomike e Juventusit kërkon disa reflektime. Paga prej 31 milion eurosh në sezon që merr portugezi Ronaldo rrezikon të jetë e papërballueshme në...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...