E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

root

81615 POSTS
0 COMMENTS

Ikja e shqiptarëve jashtë vendit, sjell ulje të rritjes ekonomike dhe të konsumit

Që pas vitit 2011, kur u hoqën vizat për të udhëtuar në vendet e Schengen, shqiptarët ikin dhe “harrojnë” të kthehen, duke arritur rekordin...

SHBA-NATO: Të formohet qeveria e re në Maqedoni

Aleanca e Atlantikut të Veriut dhe SHBA pret respektimin e shumicës parlamentare. Kreu i Zyrës së NATO-s, në Shkup, gjithashtu tërhoqi vërejtjen për shmangien...

Pakistan, stërnipërit e Aleksandrit të Madh fitojnë gjyqin për identitetin e tyre

Një gjykatë pakistaneze urdhëroi sot autoritetet që të numërojnë veçmas gjatë censusit që po zhvillohet në të gjithë vendin, anëtarët e një komuniteti të...

Berisha: Për Edvinin, libri themelor i shtetit një herë quhet Kushtetutë e herën tjetër prostitutë!

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, gjatë një postimi në rrjetin social facebook, lidhur me zhvillimet më të fundit në politikën e vendit, nuk ka...

Serbi/ Shqiptarët: Bojkoti, zgjedhja e duhur. Kandidatët ishin të pa interesuar për votat tona

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë bojkotuar masivisht zgjedhjet presidenciale në Serbi, ndërsa krerët e partive shqiptare vlerësojnë se asnjëri nga kandidatët potencialë për...

Durrës, PD voton kundër Dakos për projektin Veliera

Këshilltarët demokratë dhanë votën e tyre kundër pikës së rendit të ditës të Këshillit Bashkiak, që kërkonte miratimin e fondeve shtesë për realizimin e...

Meta: Krizën do ta zgjidhim ne, ndërkombëtarët do të ndërhyjnë kur t’i dalë tymi vendit

Krizën do ta zgjidhim ne, ndërkombëtarët do ndërhyjnë kur ti dalë tymi vendit

Sulmet terroriste në Rusi, Bushati: Ngushëllime popullit rus

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur sot në Rusi, ku humbën jetën 11 persona dhe u plagosën dhjetëra...

Shqetësimi i Metës: Konflikti PD-PS po na kushton votën e shqiptarëve

Kryetari  i LSI-së, Ilir Meta,  në një takim me të rinjtë e LRI-së në Njësinë Administrative nr.1 në Tiranë  u shpreh se çdo lloj...

Nis rrugëtimin në tregun e mediave online, Tirana Today

Portali Tirana Today nisi sot rrugëtimin e tij në tregun e mediave online në Shqipëri. Tirana Today kaloi online rreth orës 19:00, kur hapja...

Të fundit

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....

“I shkëputa një linjë uji”, goditet drejtori i Ujësjellësit në Fushë Arrëz

Drejtori i Ujësjellësit të Fushë Arrëzit, Anduel Gjinaj është sulmuar. Ai ka bërë denoncim në polici dhe në Prokurorinë e Pukës, për dhunën që...

Çelja e negociatave/Raportuesja e Shqipërisë në PE: Moment i rëndësishëm!

Parlamenti Evropian është mbledhur për të diskutuar në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në BE. Me anë të...

Sistemi VAR në Shqipëri/ Seminar me arbitrat dhe asistentët shqiptarë

Fshf Federata Shqiptare e Futbollit, në bashkëpunim me organet e qeverisë së futbollit europian dhe botëror ka organizuar herë pas herë seminare të ndryshme mbi...