E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

root

81615 POSTS
0 COMMENTS

“Hakmarrja” e Ilir Metës

Nga Blendi FEVZIU E mbani mend Ilir Metën në Prill 2008? Me mëngët e përveshura dhe me llërët e nxira nga shiringat e serumit. Me...

Basha i përgjigjet Ramës: Dialog politik, jo pazar të pistë

 Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i kthen përgjigje kryeministrit, Edi Rama, pas ftesës së hapur të këtij të fundit për dialog. Basha foli nga...

Presidenti gjerman: Duhet ndërtimi i urave, ndarjet po thellohen në Evropë

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, kërkoi sot ndërtimin e urave mbi ndarjet që po thellohen në Evropë, disa ditë pas fillimit të procedurës për daljen...

Blushi ironizon Tahirin: “E hoqi Sajmirin nga puna për një darkë me Ilirin”

Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi deklaroi sot se partia e tij është e gatshme dhe dëshiron të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit. Menjëherë...

Hungaria miraton ligjin që kushtëzon “Universitetin e Sorosit”

Paraditen e  sotme, Hungaria ka miratuar një ligj, që mund të detyrojë një universitet ndërkombëtar të largohet nga vendi. Parlamenti, me 199 deputetë, votoi me...

Rama i përgjigjet Bashës: Caktoje vetë vendin dhe orën e takimit

Pas deklaratës së koalicionit opozitar për qeveri teknike, kryeministri i vendit, Edi Rama i pergjigjet "kokëfortësisë" së tyre nëpërmjet një statusi në  facebook. Nga kjo...

PDIU: Zgjidhja e krizës politike përmes një “Pakti Kombëtar”

Pas ofertës së kreut të Kuvendit Ilir Meta për një “qeveri besimi”, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, propozon që zgjidhja e krizës politike në...

Koalicioni Opozitar: Rruga e vetme e daljes nga kriza është krijimi i qeverisë teknike

Koalicioni Opozitar konfirmoi sot se rruga e vetme e daljes nga kriza është krijimi i qeverisë teknike, me mbështetje të gjerë politike, që do...

Lajmi i Fundit / Vlorë, sekuestrohet në Karaburun mbi 1 ton lëndë narkotike

Paraditen e sotme u zhvillua një operacion antidrogë i kryer nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Delta...

Basha takim urgjent me aleatët, rikonfirmon kërkesën për krijimin e një qeverie teknike

Para  pak  minutash ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha, me aleatët.   Takimi ka ardhur menjëherë pas replikave në distancë me kreun...

Të fundit

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...