E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

AUTHOR NAME

root

57176 POSTS
0 COMMENTS

Dashurrejtja e një Kryeministri

Nga Edmond-Tupja Prej kohësh është folur, por jo vetëm në rrethet e psikologëve, psikiatërve  dhe sidomos të psikanalistëve, për karakterin antinomik të disa marrëdhënieve  themelore...

Kurti e Osmani homazhe në Prekaz, kujtojnë sakrificën e familjes Jashari

Me rastin e 17 Shkurtit, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani e kryeministri Albin Kurti vendosin kurorash lulesh te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” Më këtë rast...

Dollia e parë për Pavarësinë, Haradinaj “përulje” para policisë (FOTO)

Sot në 12-vjetorin e Pavarësisë, ish-kryeministri Haradanaj e ka kthyer në një traditë që urimin e parë ta shkëmbejë me forcat e policësë së...

Firmosi urdhër-arrestet për Avdylajt, gjyqtarit i hiqet mbrojtja fizike

Gjyqtarit Bib Ndreca, i cili firmosi urdhër-arrestet për grupin Avdylaj i është hequr mbrojtja e posaçme. Sipas BË, që nga momenti që gjyqtari ka firmosur...

Ahmetaj në Bruksel, DW zbulon shqetësimet e ministrit pë Rindërtimin

Hapin e parë të mbështetjes së Shqipërisë pas tërmetit me pasoja tragjike me 51 viktima e 913 të plagosur më 26 nëntor, Komisioni Europian...

Metës nuk i del “inati”, sot sërish në konferencë të jashtëzakonshme

Që pas përfundimit të turit informues dhe faktmbledhës të delegacionit nga Komisioni i Venecias, presidenti Ilir Meta ka shtuar prezencën e tij mediatike. Dy...

Aksidentohet fugoni i burgjeve, plagoset polici shoqërues i tre të burgosurve

Një fugon i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident automobilistik mëngjesin e sotëm. Mësohet se përplasja ka qenë e fortë dhe si...

SHBA/ Avioni futet në karantinë, 14 persona të infektuar nga koronavirusi

14 amerikanë janë futur në karantinë në një avion pasi kanë rezultuar të prekur nga koronavirusi. Pasagjerët të cilët tashmë do të qëndrojnë në karantinë...

Intelektuali i shquar që u vetëvra kur lexoi dëshminë e Musine Kokalarit

Jeta Qemal Draçini lindi në Shkodër më 6 mars të 1922. Shkëlqeu si nxënës në Gjimnazin e Shkodrës, ku dhe kaplohet nga idetë komuniste që...

Skllavi ilir që u bë Perandori më i fuqishëm i Romës

Diokleciani lindi në Salona të Dalmacisë ilire më 22 dhjetor 245. Vdiq po aty më 3 dhjetor 313. Më 20 nëntor të vitit 284, Diokleciani...

Të fundit

Kina mban sekret masën e shpërthimit të koronavirusit

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me...

Shqiptarët vazhdojnë ritualin e shëtitjeve, ja çfarë ka bërë policia gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Shtetit vijon me misionin për të parandaluar të gjitha rastet abuzive, lidhur me masat e ndërmarra nga ana e qeverisë për COVID-19....

Drejtori i Napolit i lumtur për Rrahmanin: Mbrojtës i zoti dhe organizator

Napoli nuk priti gjatë por në merkaton e janarit siguroi shërbimet e Amir Rrahmanit. Mbrojtësit iu desh vetëm një sezon në Serinë A për...

Merkato nuk njeh pushim,mesfushori i Juventus me valixhe në duar

Merkato e futbollistëve nuk njeh pushim dhe vazhdon edhe në këto kohë kur sporti është ndalur. Së fundmi, mediat angleze bëjnë me dije se...

Marlon Brando, gjiganti i kinematografisë botërore 

Një nga përfaqësuesit më të mirë të metodës së re të aktrimit, që u zhvillua në kinemanë amerikane të viteve 1950 (metoda e famshme...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT