E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

1033 POSTS
0 COMMENTS

Bilanci/ Më shumë të shëruar se sa të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar më shumë të shëruar se sa të infektuar me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informoi se 230...

Shtimi i 1 mijë mësuesve, Vokshi: Mund të përdoret nga PS për punësime elektorale

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me vendimin e Këshillit të Ministrave për të shtuar 1 mijë mësues në kuadër të zhvillimit të sezonit...

Covid-19: Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 162 raste të reja me koronavirus. Me rastet e sotme numri i të infektuarve...

Basha-Ramës: Zbato planin tim me 5 pika, shqiptarët të ndihmohen sot, nesër do jetë vonë

Për kryetarin e Partisë Demokratike , Lulzim Basha vendi po zhytet gjithnjë e më thellë në krizë ekonomike dhe shëndetësore. Nga Durrësi, ku zhvilloi takime...

Vasili: Mazhorancës nuk i interesojnë listat e hapura, kërkojnë 30 qershor të dytë

Pas deklaratave të Damian Gjiknurit dhe Oerd Bylykbashit, në përfundim të mbledhjes së rradhës së Këshillit Politik foli për mediat edhe nënkryetari i LSI,...

Greqia mbyll kufirin, Ministria e Jashtme: Kush do të përjashtohet nga urdhri

Për të shmangur një izolim të dytë, Greqia ka zgjatur masat kufizuese me Shqipërinë deri më 12 tetor, ku kufijtë do të mbeten të...

Spaho: Oligarkët kanë ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho i është përgjigjur kreut të grupit të PS, Taulant Balla, i cili tha se në 5 vitet e...

Lista/ Ja emrat e 31 kandidatëve për deputetë të PD që votohen të enjten në qarkun e Lezhës

Partia Demokratike vijon përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë në qarqet e vendit. Demokratët e Qarkut të Lezhës do të votojnë të enjten për kandidatët e...

Imzot George Frendo mesazh politikanëve: Jepini fund sistemit të korruptuar, dinjitet për të varfërit

Arqipeshkvi Metropolit i Tiranës dhe Durrësit, Imzot George Frendo, disa muaj përpara zgjedhjeve ka dhënë një mesazh të fortë për politikanët e Shqipërisë. Frendo shkruan...

Krujë: 10 muaj pas tërmetit në çadër, i moshuari invalid: Dua një shtëpi sa të fus kokën

Tërmeti i 26 nëntorit la me qindra familje në qiell të hapur. Shume prej tyre, në pamundësi ekonomike për t'u akomoduar diku tjetër, u...

Të fundit

E FUNDIT/ PD kërkon dorëheqjen e ministres Manastirliu

Partia Demokratike ka reaguar për vdekjen e 53-vjeçarit Lutfi Çekirit, i cili kishte tre ditë që i ishte drejtuar spitalit por askush nuk e...

Meta ngre alarmin: Shqipëria e fundit për numrin e testimeve të Covid

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë. Ai shkruan se është shqetësuese që Shqipëria...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Nëna e Kacifas: Jemi grekë dhe grekë do vdesim

Dje, të afërmit kanë përkujtuar Kostandinos Kacifas në Bularat bashkë me bashkëfshatarët e tyre dhe përfaqësues të shoqatës “OMONIA” në Shqipëri. E ema e...

Rikthehen masat kufizuese në Itali, mbyllen baret dhe restorantet

Së fundmi Italia ka vendosur për mbylljen e bareve dhe të restoranteve nga ora 18:00 e pasdites, vendim që hyn në fuqi duke filluar...