E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

5607 POSTS
0 COMMENTS

Eurostat: BE importoi nga Shqipëria 5.7 milionë euro maska gjatë pandemisë

Mbyllja e papritur e marsit, teksa Shqipëria dhe gjithë Europa po përpiqeshin të frenonin pandeminë e koronaviruesit i vuri gjithë bizneset në vështirësi. Industria e...

Kanabis në banesë, pranga dy të rinjve në Krujë

Dy persona janë arrestuar në Krujë, pasi posedonin lëndë narkotike në banesë. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të...

Shpërthen Meta: Në 25 prill, o me djalin e Kristaq Ramës o me demokracinë

Presidenti Ilir Meta se zgjedhjet do të jenë një referendum dhe sipas tij do të vijnë njerëz nga Itali me not dhe Greqia në...

Vulin i reagon Ramës për notën verbale: Kërkoji falje Serbisë për mbështetjen e vrasësve nga UÇK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme se Ministria e Punëve të Jashtme ftoi ambasadorin e Serbisë në Tiranë për t’i dorëzuar...

Në kërkim për vrasje, arrestohet 50-vjeçari shqiptar në Greqi me qëllim ekstradimi

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar në Lamia të Greqisë. Shtetasi, Arben Muça ishte në kërkim nga policia shqiptare, Për një vrasje të ndodhur në vitin. ''Ky...

Emrat/ Kush janë zyrtarët e AKBN që u arrestuan ditën e djeshme

Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestin me burg të pesë zyrtarëve të Agjensisë Kombëtare të Burimeve Natyrore dhe një e ka lënë në arrest...

Trump do të marrë pjesë në debatin e dytë presidencial

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se ka në plan të marrë pjesë në debatin e dytë me rivalin e tij demokrat,...

Meta kujton Vojo Kushin: Qëndresa e tij ishte jashtë çdo parashikimi nga pushtuesit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kujton heroin e kombit shqiptar, Vojo Kushi. Përmes një postimi në facebook, kreu i shtetit shkruan se ai njihet si...

Rama krahason vitin 2006 me 2021: 56% më shumë fond të pagave në sektorin publik

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke krahasuar statistikat për rritjen e pagave nga viti 2006, deri në 2021-shin. Përmes një postiminë Facebook, Rama...

Pogradec: Digjet ‘BMW X6’ e biznesmenit të njohur

Një automjet tip ‘’BMW X6’’ është përfshirë nga flakët gjatë orëve të natës në qytetin e Pogradecit. Mësohet se makina ka qenë në pronësi të...

Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...