E enjte, 28 Janar, 2021
-2 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

4295 POSTS
0 COMMENTS

‘Kurbini në harresë’, Basha: 40% e shqiptarëve në varfëri, Rama mbush xhepat e oligarkëve

Duke iu referuar parashikimit të Bankës Botërore, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në Kurbin se 40% e shqiptarëve pritet të zhyten në...

Debati i dytë Trump-Biden do të zhvillohet virutalisht, presidenti kundërshton

Komisioni për Debatet Presidenciale tha se debati i ardhshëm midis Presidentit Trump dhe Joseph R. Biden Jr do të zhvillohej virtualisht. Ky vendim vjen pasi...

PD denoncon: Drejtorët e shkollave kanë urdhëruar mësuesit të mbledhin të dhënat personale të prindërve

Partia Demokratike, akzuon mazhorancën se po përpiqet që të deformojë votën e qytetarëve. Ish-deputeti, Luçiano Boçi thotë se në lojë janë futur dhe drejtorët e...

Zëdhënësi i Metës sulmon Baton Haxhiun: Për një vilë në Palasë je gati të shesësh gjysmën e Kosovës

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka sulmuar gazetarin kosovar Baton Haxhiun. Teksa e quan me nofkën ''Batonoviç’’, Blushi akuzon këtë të fundit se...

Reja “përmbys” formacionin, ja si mund të luhet ndaj Kazakistanit

Kanë mbetur edhe tri ditë deri në kualifikuesen e parë të Ligës së Kombeve për muajin tetor. Më 11 tetor do të jemi mysafirë të...

Ju dhj… mu në integrim dhe mu në reformë! Shqipëria është mbytur nga pisllëku

Nga Mentor Kikia Si shqiptar, do të doja që negociatat me BE-në të hapeshin tani, që sot. Do të doja që çdo hap të përshpejtohej,...

Koronavirusi: A duhen mbajtur maskat edhe në mjediset e jashtme?

Ato duhet të mbahen gjithmonë, madje edhe në ambiente të hapura. Bëhet fjalë për maskat shumë të diskutuara, protagoniste që nga fillimi i pandemisë...

Meta: E drejta për arsimim, domosdoshmëri për fëmijët e ngujuar nga gjakmarrja

Për Presidentin e Republikës, Ilir Meta e drejta për arsimim është sot një domosdoshmëri për dhjetëra fëmijë të familjeve të ngujuara për shkak të...

Varhelyi: Duhet t’i bindim shtetet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, tha sot në Prishtinë se duhet bindur shtetet anëtare të BE-së për t’i liberalizuar...

Trump: Infektimi me Covid-19 një bekim nga Zoti, vaksina para zgjedhjeve të nëntorit

Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideron si bekim infektimin me Covid-19 ndërkohë që siguron se vaksina do të behët e arritshme për jnjerëzit pas...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...