E enjte, 25 Shkurt, 2021
16 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

5307 POSTS
0 COMMENTS

Ambasadori britanik: Partitë të mos kandidojnë persona të lidhur me krimin

Ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Norman Duncan i ka bërë thirrje partive politike që të mos kandidojnë persona të lidhur me...

“Masa Rama” dhe sfida morale e opozitës

Nga: Agim Baçi Prej kohësh, Edi Rama po mundohet të thotë me zë të lartë se as Shqipëria e as shqiptarët nuk ekzistojnë nëse ai...

Vrasja e Behar Sofisë/ Gazetari Hoxha: Dëshmitari kyç i masakrës së 2009-ës

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur informacione tronditëse për atentatin që ndodhi mëngjesin e sotëm në kryeqytet ndaj Behar Sofisë. Hoxha u shpreh se Behar...

Kosova regjistron 5 viktima dhe 437 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka regjistruar 437 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 2,643 mostrave në institucionet publike dhe ato...

E përplas automjeti në autostradën Durrës-Tiranë, humb jetën këmbësori

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e sotme në ausotstradën Durrës-Tiranë. Një mjet me drejtues shtetasin E.B, 52...

Gjykata vendos: Gylenisti Selami Simsek nuk do të dëbohet drejt Turqisë

Gjykata e Apelit Administrativ ka rrëzuar dy vendimet e Ministrisë së Brendshme për dëbimin e gylenistit, Selami Simsek. Sipas Apelit, procedura e Ministrisë së Brendshme...

Kim takon Bashën: U informova për programin e PD, takim i shkëlqyer

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka takuar ditën e sotme kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në selinë blu. Teksa e ka...

Prej muajsh diskutime me Bashën, si erdhi dorëheqja e Topit nga drejtimi i FRD

Ish Presidenti dhe Kryetari i Frymës së  Re Demokratike (FRD), Bamir Topi, ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë të cilën e themeloi disa...

Një ditë pas marrëveshjes me PD, Bamir Topi jep dorëheqjen nga drejtimi i FRD

Ish Presidenti dhe Kryetari i Frymës së  Re Demokratike (FRD), Bamir Topi, ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë të cilën e themeloi disa...

Real Madrid fiton me vuajtje ndaj Atalantës në Champions

Real Madridi fiton me vuajtje të mëdha ndaj Atalantës në Bergamo. 13-herë kampionët e Europës mundën të thyenin mbrojtjen bergameske vetëm në minutën e 86-të...

Të fundit

Ushtria amerikane i dhuron Shqipërisë 29 automjete “Humvee” (Foto)

Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dhuruar Forcave të Armatosura shqiptare 29 automjete luftarake shumë-përdorimshe (Humvee). Lajmi është bërë i ditur nga...

Meta: Covid-19 u shfrytëzua për shkeljen e të drejtave të njeriut

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e pandemisë në vend. Meta shprehet se Covid-19 jo vetëm i thelloi pabarazitë...

Nusret ndodhet në Shqipëri, ja në cilin qytet po qëndron kuzhinieri i famshëm

Kuzhinieri i njohur Nusret Gokçe këto ditë po qëndron në Shqipëri. Burime të sigurta për bordo.al kanë treguar se kuzhinieri i veçantë dhe me famë...

Mjeku Alimehmeti tregon qarqet me incidencë më të lartë infektimi nga Covid-19

Epidemiolopgu i njohur, Ilir Alimehmeti ka publikuar grafikët e testeve javore dhe rasteve të reja me Covid-19 sipas qarqeve në vendin tonë. Alimehmeti ka nxjerrë...

Asnjë nuk humb politikisht më 25 Prill, kurse shqiptarët sodisin?

Nga: Ben Andoni Ligjërimi i Lulzim Bashës i ka dhënë fund përdorjes deri te elementët fetarë dhe tashmë ka shkuar ngadalë limanit ku prehen liderat...