E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

26890 POSTS
0 COMMENTS

Si Enver Hoxha pushkatoi shoqen e tij të klasës

Shkrimtari Agron Tufa, në një status të tijin në “Facebook” propozon që Fakultetit të Shkencave të Natyrës t’i vendoset emri i Sabiha Kasimatit, vajza...

Mjeku pediatër goditet me grushta në spital nga prindërit e një fëmije

Një mjek pediatër në Shkodër ka rënë pre e dhunës gjatë mbrëmjes së të enjtes në ambientet e spitalit. Mësohet se mjeku i shërbimit Skënder...

Blerja e votave, Idrizi: Të ketë një grup prokurorësh specialë pranë KQZ

Dy muaj para zgjedhjeve, Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet vjen me një propozim konkret për të shmangur vjedhjen e votës, në zgjedhjet parlamentare...

Idrizi orienton Ramën: Ulu me Bashën dhe jepi zgjidhje krizës politike

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i ka kërkuar aleatit të tij, Edi Rama, të ulet në tryezë me kreun e PD-së, Lulzim Basha, dhe...

Arrestohet i riu nga Cërriku, iu gjetën 313 gr kanabis në banesë

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 27 vjeçar, banues në Cërrik, me akuzën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve. I arrestuari është...

President nga diaspora? Dervishi, Ramës: Mor jahu, Kushtetuta s’është rrush

Kryeministri i shqiptarëve, nga Zvicra, tha se ekziston mundësia që Presidenti i Shqipërisë të jetë nga diaspora. Por, analisti i njohur Lutfi Dervishi i...

Thaçi: Do t’i bind serbët edhe personalisht për Ushtrinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i tha Radios Evropa e Lirë se "pajtohet me zyrtarët e lartë amerikanë për krijimin e Forcës së Armatosur...

Thaçi-Yee: Ushtria, me proces transparent e gjithëpërfshirës

Në një periudhë sfiduese për rajonin, roli i SHBA-së si gjithmonë është vendimtar për ruajtjen e stabilitetit dhe paqes në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka vlerësuar...

Mali i Zi shpreson se Demarkacioni do të ratifikohet së shpejti nga Kuvendi i Kosovës

Kryetari i Shoqatës së Malazezëve të Kosovës, Sllobodan Vujiçiq, ka thënë se shpreson se shumë shpejt Kuvendi i Kosovës do të marrë vendimin për...

Ndëshkimi për Brexit do të ishte gabim

Christoph Hasselbach ''Deutsche Welle'' Tani s'ka më kthim pas. Sinjali i startit për procesin e daljes tashmë është dhënë. E qysh tani është e qartë, që...

Të fundit

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...

Fitoi humbja!

Nga Skënder Minxhozi/ Nëse doni një situatë perfekte kaosi dhe vetëvrasjeje kolektive brenda një partie të madhe politike, përfytyroni sa më poshtë: Kryetari sapo ka...

Dorëheqja e Ruçit, ja kur e lajmëroi Ramën e Ballën për vendimin

Kryeministri Rama ishte informuar një javë më parë se të bëhej publike për dorëheqjen e Gramoz Ruçit nga mandati i deputetit, dhe nga çdo...