E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

26929 POSTS
0 COMMENTS

Aksident në rrugën “Dritan Hoxha”, përmbyset automjeti

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në afërsi të rrethrrotullimit të Doganës. Aksidenti ka ndodhur si pasojë e përplasjes së një Golf 4 dhe...

EU ambassadors “playing all the cards” to resolve the political crisis in Albania

  Seems that EU ambassadors are doing everything to help the political impasse in Albania get a solution. This Thursday opposition leader, Basha, met the EU...

Rama: Blofi i PD-së do të ketë pasoja të rënda. Po bllokon reformën në drejtësi 

Kryeministri Edi Rama theksoi sot, në një konferencë për shtyp, se blofi që po luan Partia Demokratike me zgjedhjet në Kavajë dhe me ato...

A do të dorëhiqet sot në mesditë, kryeministri Rama, për të zgjidhur krizën politike?

Kryeministri Edi Rama, është duke zhvilluar një konferencë për shtyp me gazetarët për të komunikuar mbi qëndrimin e tij të fundit rreth krizës politike. Një...

NATO: Albania and Macedonia to resolve the political crises, the stability in the region is threatened

NATO Secretary General Jens Stoltenberg said in Brussels that the North Atlantic Alliance is very concerned about the situation in Macedonia, while it is...

British Embassy in Tirana urges all the parties to participate the elections

The British Embassy  made a statement on the political situation and the elections in Albania. Through a short press declaration the embassy stresses that...

Mes botës së letrave dhe alkoolit

Charles Bukowski thoshte: “Nëse ndodh diçka e keqe, pihet për të harruar; nëse ndodh diçka e mirë, pihet për të festuar; dhe nëse nuk...

Paqja afatgjatë në Ballkan kërkon rishikimin emergjent të kufijve në baza etnike

John R. Schindler*/“The Observer” Perëndimi duhet të pranojë gabimet e tij në Evropën Juglindore, dhe t’i korrigjojë ato - para se këtë ta bëjë...

Stoltenberg: NATO paralajmëron Shkupin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë sot se Aleanca është shumë e shqetësuar për situatën e krijuar në Maqedoni. “Pikëpamja jonë është...

Inter “gërmon” për trajner, fillon nga Conte vazhdon me Simeonen

Inter ka synim, sezonin e ardhshëm, të rikthehet fuqishëm si në merkaton e transferimeve, ashtu edhe në performancat e skuadrës. Mesa duket Pioli po...

Të fundit

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...