E shtunë, 8 Maj, 2021
12 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

25690 POSTS
0 COMMENTS

Pioli: Nuk na mjafton vetëm dëshira për kualifikim në Champions

"Ne kemi vlerat për të fituar çdo ndeshje, nëse përpiqemi i fitojmë 9 ndeshjet e mbetura. Atëherë do të shpresojmë më shumë.”- deklaroi trajneri...

Ambasadorja e BE-së “iu tërheq” veshin përgjegjësve të Lungomares

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, kritikoi  ashpër ritmin e  punimeve në shëtitoren e Vlorës. Në një deklaratë për  mediat, së bashku me kryebashkiakun...

Mustafa: Ka ardhur koha që BE të liberalizojë vizat me Kosovën

Isa Mustafa thotë t’iu ketë kërkuar zyrtarëve të BE’së të ndryshojnë kushtin e demarkacionit për liberalizimin e vizave për kosovarët. Ka thënë se ka...

Sulmet në Siri / Informacionet e pasakta po vrasin civilë

Me shumë gjasa tornadot gjermanë, pra, avionët e spiunazhit kanë luajtur rol kryesor në bombardimin e një shkolle në Al-Mansoura, pranë Rakas. Sipas raportimeve...

Shqipëria së shpejti me bursë në energjetikë

Shqipëria brenda vitit do të ketë një bursë të tregtimit të energjisë. Bordi i Entit Rregullator ka miratuar, në fillim të këtij viti, specifikat se...

Letrat presidenciale që rrëfejnë historinë e SHBA-së

Këtro janë disa nga ''Letrat presidenciale në Librarinë e Kongresit, që rrëfejnë historinë amerikane, përmes fjalëve të atyre që ndihmuan ta shkruajnë atë: nga...

1997, kur sulmohej me armë helikopteri gjerman

https://www.youtube.com/watch?v=HoExWVC_J3A

Britani, dënohen me burg shqiptarët. Transportonin gjysmë milioni stërlina kokainë

Dy shqiptarët, e dënuar nga gjykata e Birmingamit për drogën me vlerë prej gjysmë milioni stërlinash, u kapën në flagrancë kur po transportonin drogën,...

Majlinda Bregu, për 1 prillin, e fut veten dhe PD-në te kopeja e rrezikshme

Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka publikuar një foto në “Facebook”, ku ironizohet situata politike në vend.  Politikanët për Bregun janë ujqërit për të cilët...

Shqipëri-Luksemburg, marrëveshje e ndërsjellë për pensionet

Zëvendësministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Vjollca Braho, së bashku me ministrin e Punës dhe Sigurimeve Shoqërore të Luksemburgut, Romain Schneider, firmosën marrëveshjen administrative...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...