E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

25074 POSTS
0 COMMENTS

Rama tregoi live në emision gërshërët e ndryshkura, por ky detaj na shpëtoi të gjithëve

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar mbrëmë në një emision, ndërsa një detaj duket se na ka shpëtuar të gjithëve ne. Teksa në...

Ngjarjet kryesore që kanë ndodhur më 7 prill

1498 – Turma vërshon në manastirin e Savonarolas, në San Marco, Firence, Itali, për të ndjekur debatin midis Savonarolës, rilindas dhe predikues i krishterë...

Kosova kundërshton krijimin e një tregu të përbashkët në Ballkan

Muajin e kaluar u “riaktivizua” ideja për krijimin e një tregu të përvashkët në Ballkan, në Samitin e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i njohur...

Shpërthen Ylli Manjani: Ju që paguheni për të sharë, jeni burracakë e parazitë

Ish-ministri i Drejtësisë ka shpëthyer ndaj të gjithë atyre që shajnë me pagesë për partitë politike. Ylli Manjani thotë se këta njerëz duhen dënuar,...

PR anëtarësohet në Aleancën e Partive Konservatore Evropiane

Partia Republikane ka marrë një “PO” nga Aleanca e Partive Konservatore Evropiane. Kështu, kjo e fundit ka pranuar anëtarësimin e PR-së në aleancë. Lajmi bëhet...

Siria, “mollë sherri” mes SHBA-së dhe Rusisë, reagon ashpër Moska

Rusia e ka dënuar fort sulmin ajror në Siri, të urdhëruar nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Kështu, teksa Trump e konsideroi këtë si një...

Rama optimist: Ditë të mira do të vijnë për turizmin, punësimin dhe mirëqënien

Kryeministri, Edi Rama, duket se është optimist lidhur me rritjen e turizmit, punësimit dhe mirëqënies. Në një postim të bërë sot në profilin e...

Trump hakmerret dhe sulmon Sirinë, Britania e mbështet

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka urdhëruar një sulm ajror kundër objektivave qeveritare siriane, si hakmarrje ndaj sulmit me armë kimike ndaj civilëve. Kështu, luftanijet...

FIER/ Makina përplaset me murin, vdes 35-vjeçari

Një aksident tragjik ka ndodhur sot, në orët e para të mëngjesit, në fshatin Libofshë të Fierit. 35-vjeçari E.Dh., i cili drejtonte automjetin me targa...

Rama sfidon Metën: Kërko mocion në Kuvend nëse nuk beson tek unë

Kryeministri Edi Rama sfidoi hapur aleatin e tij në qeverisje, duke i kërkuar të bëjë mocion mosbesimi në Kuvend, nëse nuk beson tek qeveria...

Të fundit

Kryesia federale e CDU-së mbështet Armin Laschet si kandidat për kancelar

Besniku i Angela Merkelit, Armin Laschet, i cili që nga janari është në krye të CDU-së, mbështetet tani nga kryesia e partisë edhe si...

KQZ/ Celibashi: Nuk tolerojmë asnjë komisioner, që vë në provë forcën e ligjit

Ilirjan Celibashi: “Po e nis me procesin e printimit të fletëve. Ne kemi përfunduar, kemi të magazinuar dhe kemi filluar ndarjen e fletëve të...

FOTO/ Autori i plagosjes në tavolinë me drejtues të Bashkisë së Kavajës

PD publikoi një foto ku duket autori i plagosjes, Ndriçim Jonuzi në shoqërinë e kryetarit të Bashkisë së Kavajës dhe dy personave të shpallur...

Kryeministri Rama: Mbase javën e ardhshme hapet gara për aeroportin e Sarandës

Edi Rama: “Behgjeti e pat tentuar dikur të transformonte hotel Dajtin e shkartuar në një pikë referimi për krejt prespektivën e turizmit dhe e...

Njoftimi i Policisë për 24 orët e fundit, kanabis në shtëpinë e 26-vjeçares

Tiranë Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetases A. K., 26 vjeçe, pasi gjatë kontrollit të banesës së ushtruar nga sherbimet...