E martë, 24 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

2150 POSTS
0 COMMENTS

Ia kishin rrëmbyer të birin para 38 viteve, të moshuarit shpërthejnë në lot në momentin e ribashkimit

Dy prindër të moshuar kinezë janë ribashkuar me djalin e tyre, 38 vite pasi ai ishte rrëmbyer. Burri 70-vjeçar dhe gruaja e tij kishin kaluar...

SHBA-ja do të ndalojë shkarkimin e aplikacioneve TikTok dhe WeChat

Platformat sociale, TikTok dhe WeChat do të ndalohen në tregjet amerikane të aplikacioneve nga dita e dielë (20 shtator), vetëm nëse presidenti i Shteteve...

Varhelyi: Shqipëria po bën përpjekje për në BE, nuk ishte e lehtë fillimi i negociatave

Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësi në BE Oliver Varhelyi, në një intervistë për median gjermane ‘Zeitung’, ka folur për prosecin e integrimit në Union. Varhelyi...

Ligji anti-shpifje, reagon PD: Shqipërisë mund të mos i hapen sërish negociatat

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me deklaratën e Këshillit të Europës, ku i bënte thirrje Kuvendit të hiqte dorë nga ligji anti-shpifje, pasi...

Ambasadori gjerman në zyrën e Bashës, para mbledhjes së Këshillit Politik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha , po zhvillon një takim me ambasadorin e Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf. Takimi po zhvillohet në selinë...

Cakaj: Kontributi i faktorit shqiptar në Maqedoninë e Veriut mbetet i patjetërsueshëm

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shkup zhvilloi disa takime me krerët e...

Sejko mbledhje online me FMN: Pandemia uli konsumin dhe investimet, ekonomia pritet të rritet në 2021

Guvernatori i Bankës së Shqipëisë, Gent Sejko ka zhvilluar një mbledhje online me misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar. Diskutimet e këtij takimi u fokusuan në...

Negociatat me BE-në, Rama për lobim në Gjermani

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në....

Fier: Aksidentoi për vdekje 24-vjeçarin, arrestohet shoferi

Policia e Fierit ka arrestuar shoferin i cili aksidentoi për vdekje një 24-vjeçar mbrëmjen e djeshme në fshatin  Qenas të Fierit. Drejtuesi 28-vjeçar, u largua...

Braçe ironizon Bashën: Saliu do ishte i denjë për deputet në Gërdec ose Bulevard

Zëvendës kryeministri Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kreut të Partisë Demokratike, se ish-kryeministri Sali Berisha mund ta caktojë vetë zonën...

Të fundit

Tiranë/ Shpërthen bombola e gazit, plagosen burrë e grua

Një bombol gazi ka shpërthyer në ambientet e jashtme të një banese, në rrugën “Shefqet Kuka” në Tiranë. Si pasojë e shpërthimit, kanë mbetur të...

Barça-Real, ja pse ka një rivalitetit kaq të fortë mes 2 ekipeve legjendare

Rivaliteti i egër midis Barcelonës dhe Realit të Madridit në futbollin spanjoll, i ka rrënjët tek politika. Gjatë Luftës Civile, ekipi nga Katalonja, ishte...

Ish-konkurrentja e Love Story: Qava për momentet e padrejta, prisni surpriza

Djali i “Love Story”, Samiri, mbrëmjen e djeshme u detyrua të eliminonte dy vajza që konkurronin për të fituar zemrën e tij. Mes të...

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në...

Çfarë kërkimi shkencor mund të bëjmë në Shqipëri?

Nga: Mentor Kikia Gjatë një diskutimi mes kolegësh, duke folur për cilësinë e arsimit, u hap debati për nevojën për rifillimin e kërkimit shkencor. -Po çfarë...