E hënë, 21 Qershor, 2021
31.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

27104 POSTS
0 COMMENTS

Largimi i Ruçit/ Koçi: Pjekuri politike, Berisha mban peng PD-në

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, deklaroi se vendimi i kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, për t;u larguar nga Partia Socialiste dhe politika, ishte tërësisht...

A mundet të sfidojë Kinën partneriteti ndërkombëtar i Presidentit Biden?

Njoftimi fundjavën e kaluar se G-7a do të mbështeste një propozim të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara për të krijuar një alternativë ndaj Iniciativës...

Vrasja e Caroline/ Kreu i policisë: Pas pilotit, ka autorë të tjerë moralë

Drejtori i policisë në Glyka Nera, Thanassis Katerinopoulos deklaroi se piloti 32-vjeçar Charalambos Anagnostopoulos, nuk e vrau bashkëshorten e tij Caroline, vetëm për shkak...

Gjermania shkatërron Portugalinë, luzitanët shkaktuan dy autogola (Video)

Përfundon supersfida e grupit F. Gjermania ka shkatërruar Portugalinë e Kristiano Ronaldos, ku fushën e futbollit, e ktheu në fushë pokeri. 90 minutat e...

Grup me rrezikshmëri të lartë, shkatërrohet banda italo-shqiptare e kokainës

Policia italiane, ka shkatërruar një bandë italo-shqiptare, që merrej me trafikim të lëndëve narkotike. Në një grup prej 29 personash, mes tyre 3 shqiptarë...

Kredia për shtëpi, si “lulëzoi” në kohë krize

Kriza provoi se tregu i pasurive të paluajtshme në Shqipëri shpesh del jashtë skemave dhe projeksioneve më të pritshme. Kur ekonomia u pllakos nga...

Berisha ”non grata”/ Gjonaj: Vendim i rëndë, DASH ka patur arsyet e veta

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi se Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), ka ndjekur një proces të gjatë, dhe ka pasur arsyet e veta...

Fëmijët e Shtetit Islamik nuk bënë asnjë krim, atëherë pse po dënohen?

Gjatë javës së fundit, ushtria izraelite ka bombarduar dy herë disa godina në Rripin e Gazës, për herë të parë që nga armëpushimi i...

Përmbysje e çmendur në Mynih, Gjermania dhuron spektakël në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë e supersfidës së grupit F. Portugalia është mundur nga Gjermania, pasi këto 45 minuat kanë prodhuar gola dhe spektakël, pasi...

Video/ Kompania në Kinë ”ndërton” godinën 10 katëshe në 28 orë

Kompania kineze, Broad Group ka përfunduar implementinmin e një godinë 10-katëshe në qytetin Changsha, në pak më shumë se një ditë. Dhomat dhe përbërësit e...

Të fundit

Çfarë duhet të nxjerrë analiza e PD-së për Lezhën

Nga Indrit Vokshi Diçka për Lezhën Objektivi i PD në qarkun Lezhë ka qenë 37.000 vota. Janë marrë 33.998 Fitorja e opozitës do ishte t'i hiqte Edi...

Prokuroria me ‘dorë të hekurt’, arrestohen 2 mjekë të QSUT-së dhe disa sekserë

Nga përgjimet për grupin e goditur për "trafik droge", është zbuluar edhe një rrjet i falsifikimit të testeve të COVID-19. Prokuroria e Tiranës ka...

Për operacionin e ndarjes së vëllezërve siamezë Berisha-Basha

Nga Alfred Peza Lulzim Basha ngjan si dy pika uji, me atë personazhin e përrallës së Nastradinit, që i hipi gomarit mbrapsht për të shkuar...

“Ndërmarrjet e ujësjellësit me militantë”, Rama zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Rama ka ashpërsuar tonet për ndërmarrjet e ujësjellësit, duke thënë se punësoheshin militantët. Gjatë prezantimit të investimit në godinën e re të ujësjellësit...

Sfidat e brendshme dhe ato globale të Xho Bajden për vaksinimet anti-Covid

Nga Douglas E.Schoen “The Hill” Javën e shkuar amerikanët morën lajmin lehtësues se dy nga ekonomitë më të mëdha në vend, ajo e shtetit të...