E diel, 9 Maj, 2021
21 C
Tirana

AUTHOR NAME

rena to

25729 POSTS
0 COMMENTS

Bayern i pandalshëm në Gjermani, kampion për herë të 9-të rradhazi

Bayern Munchen  është shpallur kampion i Bundesligës në Gjermani për sezonin futbollistik  2020/2021. Bavarezët janë konfirmuar edhe njëherë si mbretër të kampionatit gjerman, duke fituar...

Psikologjia e udhëtimeve: Pse rikthehemi vazhdimisht tek të njëjtat vende?

Nga: Lilit Marcus “CNN” Lista e udhëtimeve përpara pandemisë:shëtitje në kampin bazë të Malit Everest, lundrim në Antarktidë, përpjekje për të vizituar çdo prefekturë të...

Gjermani/ Të Gjelbrit dhe kandidatja e tyre për kancelare shënojnë rritje

Situata e re në sondazhe mund të ketë të bëjë me preferencat për individët. Po të vendosnin direkt votuesit gjermanë se kush duhet ta...

Nuk mban mend shtëpinë/ Gjendet i vetëm në mes të rrugës i mituri në Tiranë

Një i mitur me emrin Vin Uku është gjetur i vetëm në mes të rrugës ditën e sotme. Policia e Tiranës njofton se rreth...

SHBA përqendrohet tek vaksinimi, ndërsa vazhdojnë të bien rastet me Covid-19

Ekipi i Shtëpisë së Bardhë për Përgjigjen ndaj COVID-19 tha të premten se është i përqendruar tek përmbushja e objektivit të ri të presidentit...

Koronavirusi/ 89 raste të reja, ulet ndjeshëm numri i të shtruarve në spitale

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e ulët pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 89 raste të reja, nga 4.516 testime të kryera. Ndërkohë,...

PD mund t’ia dalë sipas modelit të Jugosllavisë

Nga: Frrok Çupi Ka një shteg ku mund të dalë ‘e sëmura e tre dekadave’ në Shqipëri; dhe ky është modeli i Jugosllavisë në vitet...

‘Nuk isha unë, më thanë që vdiq’/ Shokon 58-vjeçari që ekzekutoi bashëshorten

Një dëshmi tronditëse ka dhënë në gjykatë, 58-vjeçari Koço Buzo, i cili ekzekutoi dy ditë më parë bashkëshprten e tij, Luljetën. Ai ka deklaruar patra...

Pse në dallim nga njerëzit, kafshët nuk e humbasin asnjëherë rrugën?

Në muajin prill të vitit të kaluar, kompania Apple prezantoi një aplikacion të ri të quajtur AirTag, një gjurmues që do të aplikohej mbi...

BE arrin marrëveshjen me Pfizer, porositen 1.8 miliardë vaksina anti-covid

Komisioni Evropian ka arritur një marrëveshje me kompaninë BioNTech / Pfizer për të blerë deri në 1.8 miliardë doza shtesë të vaksinës së tyre...

Të fundit

Çfarë ndryshoi te Kodi Rrugor, ja penalizimet e reja

Ndryshimet e reja në “Kodin rrugor” kanë shtuar masat ndëshkuese për shoferët e “padisiplinuar”. I vetmi “përfitim” është ndryshimi i kalendarit për kolaudimin e...

20:45 / Juventus – Milan, luhet për Championsin, Pioli dhe Pirlo po humbën ikin

Juventus-Milan sonte në lojë gjithçka: nga zona Champions, merkato e verës: e ardhmja e Pirlos por dhe e Piolit në rrezik! Juventus-Milan, sonte në Allianz...

PD, Tabaku: U përdorën mbi 120 mln euro nga buxheti i shtetit për blerje votash

Deputetja e sapozgjedhur e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka denoncuar në emër të PD-së manovrën që, sipas saj, Partia Socialiste ka përdorur për të...

U helmuan pasi konsumuan kërpudha, humbin jetën tri persona nga Gjilani

Helmimi nga kërpudhat dyshohet t’i kenë marrë jetën tri pjestarëve të familjes Haliti nga Gjilani, Elfetja, Ferdinazja dhe Afrimi, që banonin në një shtëpi...

E fundit / Serbët në Veri shkrepin plumba në drejtim të atletëve kosovarë

Grupi “Kosovo Mountain Club” që eksplorojnë malet e vendit janë sulmuar nga serbët në veri. Ky grup sot ishte duke ecur në vendin e quajtur...