E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

AUTHOR NAME

ref xhei

588 POSTS
0 COMMENTS

Projektligj i ri, qeveria propozon të ulet mosha e personave që u lejohet të mbajnë armë

Qeveria ka nxjerrë për konsultim publik projektligjin për armëmbajtjen në Shqipëri, ku synon të ulë moshën për lejet e armëve nga 25 në 22...

LAJMI I FUNDIT/ 116 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, humbin jetën 5 pacientë

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar statistikat e situatës së Covid-19 në vend gjatë 24 orëve të fundit.  Sipas deklaratës zyrtare, 116 raste të reja...

E rëndë/ Aksident në Lezhë, automjeti përplaset me barrierën metalike

Mbrëmjen e sotme në Lezhë ka ndodhur një aksident. Automjeti është përplasur me një barrierë metalike dhe ka hyrë përmes asaj. Makina ka pësuar dëme...

VIDEO/ Goditet banda shqiptare e k*kainës në Greqi, furnizonin me mall ishullin e Mikonosit

Policia ka goditur një grup kriminal që merrej me furnizimin me drogë të zonës së Athinës dhe Mykonos në Greqi. Nën pranga janë vënë...

Kalon në fazën finale vaksina e Oksford, fillon testimi në një masë të gjerë njerëzish

Vaksina kandidate për Covid-19, ka filluar të testohet klinikisht në një masë të gjerë njerëzish.  Lajmin e bëri të ditur kompania AstraZeneca Plc në...

Koronavirusi shkakton halucinacione në tru, mjekët shpjegojnë vetëvrasjet te “Shefqet Ndroqi”

“Shefqet Ndroqi” u trondit në harkun kohor të pak ditëve nga dy ngjarje tragjike të vetvrasjes së dy pacientëve. Para pak ditësh i dha...

LAJMI I FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Rrogozhinë, plagoset një i ri

Një 25 vjeçar është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, në qendër të Rrogozhinës. Personi...

E rëndë/ Një tjetër person tenton të hidhet nga dritarja e spitalit “Shefqet Ndroqi”

Pak momente më parë një pacient vrau veten duke u hedhur nga kati i katërt i spitalit "Shefqet Ndroqi", ku ishte i shtruar nga...

Më shumë se 1 mijë gjoba brenda 24 orësh, Policia me dorë të hekurt ndaj shkeljeve

Policia e Shtetit ka vendosur 1052 gjoba vetëm në 24 orët e fundit, ndaj drejtuesve të mjeteve për thyerje të rregullave të qarkullimit rrugor. “Janë...

Rama ‘përshëndet’ ndërkombëtarët: SHBA detyroi Italinë të çlirojë Vlorën

Gjatë ceremonisë së 100 vjetorit të Luftës së Vlorës, kryeministri Rama ka folur edhe për faktorët ndërkombëtarë që kanë ndihmuar Shqipërinë në këtë luftë. “Rritja...

Të fundit

Meta ngre alarmin: Shqipëria e fundit për numrin e testimeve të Covid

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë. Ai shkruan se është shqetësuese që Shqipëria...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Nëna e Kacifas: Jemi grekë dhe grekë do vdesim

Dje, të afërmit kanë përkujtuar Kostandinos Kacifas në Bularat bashkë me bashkëfshatarët e tyre dhe përfaqësues të shoqatës “OMONIA” në Shqipëri. E ema e...

Rikthehen masat kufizuese në Itali, mbyllen baret dhe restorantet

Së fundmi Italia ka vendosur për mbylljen e bareve dhe të restoranteve nga ora 18:00 e pasdites, vendim që hyn në fuqi duke filluar...

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...