E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

AUTHOR NAME

ref xhei

590 POSTS
0 COMMENTS

Patozi: Do dorëhiqem nëse ‘Bindja’ nuk arrin objektivat në zgjedhje

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka thënë se aleanca me PD dhe Lulzim Bashën, është e pamundur. Në studion e Report Tv, Patozi tha...

Nga lavazhi në boks, rrugëtimi frymëzues i kampionit shqiptar

Haxhi Krasniqi është bërë shqiptari i parë me titullin kampion bote në boksin profesionist. Krasniqi ka folur për fëmijërinë e tij, si dhe për jetën...

Mesdheu Lindor, Greqia dhe Turqia nisin përgatitjet për luftë

Greqia ka nisur punën për të forcuar ushtrinë nëpërmjet rekrutimeve të reja. Ministri i Mbrojtjes, Nikos Panagiotopoulos ka njoftuar se së shpejti qeveria do...

PANDEMIA/ Rriten shifrat e pandemisë në Greqi, 483 raste të reja dhe 9 viktima

Situata e pandemisë në Greqi vijon të jetë e rëndë. 438 raste të reja dhe 9 viktima janë regjistruar së fundmi. Ende në Greqi vijon...

Italia mbyll gjimnazet, shtrëngon masat anti-Covid

Kryeministri Giuseppe Conte ka sqaruar masat e reja të marra për shkak të pandemisë së COVID-19. Ai theksoi se palestrave do t’u jepet një javë...

Gruaja çon burrin tek “Shihemi në gjyq”: Nuk bëjmë fëmijë se është i stresuar

Ditën e sotme në “Shihemi në Gjyq” është transmetuar historia e Pranverës dhe Edmondit. Të dy janë të martuar prej 5 vitesh por ende...

Covid/ 39.7 milionë të infektuar, më shumë se 1 milionë viktima

Numri i të infektuarve me koronavirus në shkallë globale ka shkuar në mbi 39.7 milionë vetë, ndër të cilën 1.1 milionë kanë vdekur nga...

A do të rikthejë sistemi Etias vizat për Shqipërinë?

Përmes sistemit Etias, Bashkimi Europian nuk rikthen vizat me Shqipërinë. Në një intervistë për Tv Klan, përfaqësuesi i delegacionit të bashkimit europian në Tiranë,...

Sateliti vrojtues që ndihmon luftën kundër ngrohjes globale

Një satelit vrojtues i tokës pritet të niset drejt hapësirës nga Kalifornia muajin që vjen. Sateliti që është prodhim evropian do të dërgojë në...

Armand Shkullaku shpalos faktet dhe i përgjigjet kryeministrit Rama

Nga Armand Shkullaku Ndihem i çuditur që pasi punoi për dy ditë, kryeministri më kushtoi një videoklip, madje me vetë zërin e tij. Do të kem...

Të fundit

E rëndë/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grave naftëtare

Prej 11 ditësh gratë naftëtare vijojnë grevën e urisë. Ato shprehen se nuk do të tërhiqen derisa qeveria te gjej zgjidhje për pagat e...

E FUNDIT/ PD kërkon dorëheqjen e ministres Manastirliu

Partia Demokratike ka reaguar për vdekjen e 53-vjeçarit Lutfi Çekirit, i cili kishte tre ditë që i ishte drejtuar spitalit por askush nuk e...

Meta ngre alarmin: Shqipëria e fundit për numrin e testimeve të Covid

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë. Ai shkruan se është shqetësuese që Shqipëria...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Nëna e Kacifas: Jemi grekë dhe grekë do vdesim

Dje, të afërmit kanë përkujtuar Kostandinos Kacifas në Bularat bashkë me bashkëfshatarët e tyre dhe përfaqësues të shoqatës “OMONIA” në Shqipëri. E ema e...