E hënë, 26 Tetor, 2020
13 C
Tirana

AUTHOR NAME

ref xhei

599 POSTS
0 COMMENTS

E FUNDIT/ PD kërkon dorëheqjen e ministres Manastirliu

Partia Demokratike ka reaguar për vdekjen e 53-vjeçarit Lutfi Çekirit, i cili kishte tre ditë që i ishte drejtuar spitalit por askush nuk e...

Meta ngre alarmin: Shqipëria e fundit për numrin e testimeve të Covid

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë. Ai shkruan se është shqetësuese që Shqipëria...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Rikthehen masat kufizuese në Itali, mbyllen baret dhe restorantet

Së fundmi Italia ka vendosur për mbylljen e bareve dhe të restoranteve nga ora 18:00 e pasdites, vendim që hyn në fuqi duke filluar...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Inceneratori i Elbasanit, Ahmetaj i përgjigjet akuzave

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka mohuar që të ketë qenë në konflikt interesi me Mirel Mërtirin, i cilësuar si personi që qëndron pas...

Festival, protesta e debat për Kosovën në Beograd

Grupe ultranacionalistësh serbë protestuan të enjten në Beograd kundër festivalit me emrin “Mirëdita, Dobar Dan”, nëpërmjet të cilit synohet shkëmbimi i veprimtarive artistike si...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vrau me thikë 21-vjeçarin shqiptar, dënohet me burgim të përjetshëm italiani

Një 45-vjeçar italian është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një të riu shqiptar. Shqiptari Serxhio Marku, 21 vjeç, u gjet me dëmtime në...

Të fundit

Çfarë shkruhet në yje për ju sot, nga puna tek marrëdhënia e dashurisë

Dashi Sot kurioziteti juaj për të njohur kultura dhe tradita të reja, do të jetë më i madh se zakonisht. Nëse takoni njerëz të rinj...

Fier/“Ma vranë”, fqinjët: Autorët kanë qenë pa makinë

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Fier. 50-vjeçari u qëllua me armë zjarri në kokë, në orën 6...

Ekzekutimi i 50-vjeçarit në Fier/ Policia dhe FNSH ‘blindojnë’ Fierin

Mëngjesin e sotëm, një vrasje ka ndodhur në Fier, ku një person ka qëlluar për vdekje me armë zjarri 50-vjeçarin Ahmet Toska. Burimet nga...

Turqia zgjat misionin e eksplorimit në Mesdhe, pritet reagimi i Greqisë

Turqia ka njoftuar se të zgjasë misionin kërkues të anijes së saj “Oruc Reis” në zonën e shumë kontestuar në Mesdheut lindor deri në...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...