E martë, 27 Tetor, 2020
15 C
Tirana

AUTHOR NAME

ref xhei

599 POSTS
0 COMMENTS

Pa maska në rrugë, policia gjobit 688 qytetarë

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me gjobë 3000 lekë, 688 qytetarë që janë konstatuar...

Batutat e Ramës me banorët e Durrësit: “Lëre telefonin dhe bëji të fala Mozës”

Kryeministri Edi Rama e ka kaluar këtë të diel në Manëz të Durrësit. Ai pa nga afër punimet për rindërtimin pas tërmetit tragjik të...

Pandemia/ Basha këshillon qeverinë: Katër hapat që duhen ndjekur urgjentisht

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19. Basha shkruan katër hapa që duhet të ndjekë qeveria;...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Mjekët refuzuan ta ndihmonin, ministria reagon pas vdekjes së 53-vjeçarit

Pas vdekjes së Lutfi Çekirit, 53-vjeçarit që humbi jetën pasi nuk u ndihmua nga mjekët QSUT dhe Spitali Ushtarak, duke e “sorollatur” sa në...

Reforma Zgjedhore, Rudina Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Deputetja Rudina Hajdari ka kërkuar që Këshillit Politik i Reformës Zgjedhore të mblidhet ditën e martë në orën 11:00. Ajo mendon se kjo mbledhje...

Shpërndante lëndë narkotike, arrestohet 38-vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 38-vjeçar, i cili është kapur teksa shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla. Mësohet se në pranga ka rënë...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

SHBA, rekord i ri në infektimet ditore me koronavirus

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një rekord të ri ditor nga numri i rasteve të reja me koronavirus, duke rritur shqetësimin për një përkeqësim...

E rëndë/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grave naftëtare

Prej 11 ditësh gratë naftëtare vijojnë grevën e urisë. Ato shprehen se nuk do të tërhiqen derisa qeveria te gjej zgjidhje për pagat e...

Të fundit

Bayern nuk njeh rival në Champions, “i këput 2 vagonë” Lokomotivës së Moskës

Bajerni i Mynihut nuk njeh rivalë në Champions League. Kampionët e Europës, pas fitores me Atletico Madrid, kanë mposhtur edhe Lokomotivën e Moskës me rezultatin...

Lajm i hidhur për Juventusin dhe Cristiano Ronaldon para ndeshjes me Barcelonën

Ronaldo nuk do të luajë ndaj Barcelonës. Lajmi ka ardhur sonte, pasi portugezi ka rezultuar sërish pozitiv. Edhe pse shpresa ishte shuar pak nga pak,...

Këta të përzënë nga shtëpia e të lidhin te mani

Nga Frrok Çupi -E mjera ti moj Jozefinë! Ça i ndodhi kësaj?… Miku im, ka qenë ca ditë gazetar i RD, shkroi dje sapo mori vesh...

Kodi Zgjedhor/ Venecia i kthen përgjigje Metës: Do e shqyrtojmë në dhjetor

Presidenti i Komisionit të Venecias, i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për të dhënë një...

Transportonte 5 sirianë, arrestohet një person në Pogradec

Një person ka rënë në prangat e policisë së Pogradecit mbrëmjen e sotme pasi u kap në flagrancë duke transportuar disa sirianë. Mësohet se shoferi...