E martë, 4 Gusht, 2020
29 C
Tirana

AUTHOR NAME

M D

4761 POSTS
0 COMMENTS

Peshkaqeni i bardhë, 4.5 m i gjatë bie në rrjetën e peshkatarëve në Durrës

Një peshkaqen i bardhë ka rënë në rrjetën e peshkatarëve në detin Adriatik afër brigjeve të Durrësit.  Ai ishte me peshë 450 kg dhe...

A është depresioni sëmundje ngjitëse?

Së fundmi është kryer një studim për sëmundjet mendore si ankthi dhe depresioni. Këto të fundit a mund të jenë sëmundje ngjitëse?  Sipas pjesëmarrësve...

Meta në Kroaci me ftesë të homologes/ Agjenda e takimeve

Presidenti Ilir Meta ditën do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Kroaci. Ky takim dypalësh zhvillohet me ftesë të Presidentes kroate Kolinda Grabar-Kitarović. Vizita...

Aksidenti/ Shkon në dy numri i viktimave, ndërron jetë edhe 22-vjeçari

Sot është raportuar dhe viktima e dytë si pasojë e aksidentit të rëndë të ndodhur mbrëmë. Ngjarje e ndodhur mbrëmë në rrethrrotullimin e Kolonjës,...

Eurostat/ 622 mijë shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në BE në dekadën e fundit

Janë 622 mijë shqiptarë që në dekadën e fundit (2008-2018) kanë marrë leje qëndrimi në një nga vendet e Bashkimit Europian, sipas të dhënave...

Ky është beqari më i kërkuar i vitit 2019-të

Revista e modës “Tatler” ka publikuar së fundmi listën e 10 beqarëve më të kërkuar të vitit 2019-të dhe e dini se kush kryeson...

Mogherini takim lamtumire me liderët e Ballkanit Perëndimor

Ditën e sotme Federica Mogherini, do të presë në një takim lamtumire në Bruksel, krerët e gjashtë vendeve të Ballkanit perëndimor. Përfaqësuesja e lartë...

PD akuza Veliajt: Bëri tender 200 mln lekë për rikonstruksionin e konvikteve…

Partia Demokratike ka hedhur akuza në drejtim të kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Përgjatë një deklarate mediatike, ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri...

Vajzë apo djalë? Fatma Methasani ndan me të gjithë lajmin e ëmbël

Moderatorja e njohur Fatma Methasani është në pritje të ëmbël, ndërkohë së fundmi na ka njohur të gjithëve me gjininë e foshnjës. Pikërisht në 25-vjetorin...

Kalifornia në gjendje emergjence

Zjarret në pjesën veriore të Kalifornisë kanë shkaktuar evakuimin e 180 mijë banorëve. Guvernatori Gavin Newsom ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të...

Të fundit

Propozimet e kandidaturave në PD/ Besnik Mustafaj: Detyra më e vështirë që kam marrë përsipër

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, pjesë e Komisionit për Vlerësimin e Kandidaturave në PD, në një prononcim për mediat deklaroi se ka një prurje...

U akuzua se organizoi tender për 2 mijë lojëra ‘Mos u nxeh’/ Pandeli Majko: ‘Mos u mërzit motër’

Së fundmi ka qarkulluar në media një informacion se Ministria e Diasporës ka hapur një tender, ku ka porositur printimin e 2000 lojërave “Mos...

Tiranë/ 55-vjeçari bie nga lartësia e pallatit ku po punonte

Një 55-vjeçar ka rënë nga një pallat në ndërtim, në Tiranë. Burimet paraprake njoftojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:35, në rrugën “Hoxha...

Mot i paqëndrueshëm për nesër, reshje shiu dhe shtrëngata

Sot pasdite (e martë, dt. 04) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë. Nesër (e mërkurë, dt. 05), priten reshje intensive...

Zbulohet pasuria e Edi Ramës dhe familjes së tij. Ja sa u shtuan të ardhurat gjatë vitit 2019

Kryeministri Rama e ka shtuar pasurinë personale dhe të familjes së tij me dy burime kryesore. Paga si kreu i qeverisë shqiptare dhe shitjet...