E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

AUTHOR NAME

M D

4450 POSTS
0 COMMENTS

Andi Lila zbulon sekretin e tij për një martesë të lumtur

Futbollisti i Kombëtares Andi Lila përgjatë një interviste në emisionin “Glamour Zone”, ka folur për jetën personale. Ai ka treguar ndër të tjera edhe sekretin...

Dy eksponentët e lartë të mazhorancës përplasen me njëri-tjetrin

Draftrezoluta e Grupit Parlamentar të PS-së për ndërhyrjet e huaja në zgjedhjet shqiptare ka prodhuar një debat të fortë në Komisionin e Politikës së...

Njihuni me qytetin që regjistroi sasitë më të mëdha të shiut

Është raportuar se reshjet e shiut do jenë prezente në Shqipëri edhe gjatë ditëve në vijim. Ndërkohë së fundmi Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë me...

SHBA paralajmërojnë Gjermaninë: Kujdes nga kërcënimi rus

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan aleaten e rëndësishme evropiane, Gjermaninë, mbi kërcënimet në rritje që vijnë nga Rusia, ndërkohë që Berlini përgatitet të shënojë 30...

Skandali/ Fëmijë, emigrantë dhe të burgosur firmosin pro ndërtimit të HEC-it

"Fiks Fare" denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal në Tepelenë. Një firmë, e cila duhej të merrte mendimin e banorëve për ndërtimin e...

Prekëse/ Nëna shqiptare shtron çdo ditë tryezën për fëmijët që ia rrëmbyen

Fotoja ku shfaqet një nënë shqiptare e cila ka shtruar tryezën për fëmijët dhe burrin e saj, na ka prekur të gjithëve. Burri i saj...

Reshjet/ Ministria e Infrastrukturës: Çfarë pritet në tre ditët në vijim

Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës ka njoftuar se në tre ditët në vijim priten reshje të shumta. Njoftimi i plotë i MIE: MIE dhe institucionet e...

Historiani rus: Si po ngrihet sërish kulti i diktatorit sovjetik

Historiani rus Anatoly Razumov ka punuar për më shumë se tre dekada për të identifikuar njerëzit që vdiqën në spastrimet e Josip Stalinit. “Ne nuk...

Përmbyten rrugët kryesore në Lezhë dhe Durrës

Si pasojë e reshjeve të shiut janë përmbytur disa rrugë kryesore në Lezhë dhe Durrës. “Balkanweb” raporton se shëtitorja “Taulantia”, rrugët përreth stadiumit, rruga “A.Goga”,...

Basha: Më pak se një ekip kalçetoje mban peng shqiptarët

Kreu i PD-së Lulzim Basha vijoi turin e takimeve me të rinjtë në Shkodër, prej ku e krahasoi maxhorancën me një “ekip kalçeto që...

Të fundit

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Infektohet kreu i Gjykatës së Posaçme, zbardhet vendimi për çështjet që gjyqtari kishte në dorë

Koronavirusi ka prekur edhe Gjykatën e Posaçme në Tiranë. Drejtuesi i saj Sandër Simoni ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Raportohet se pas daljes së rezultatit...

Kadastra që ‘ha’ drejtuesit/ Ikën drejtori i shtatë në Vlorë, zbardhen arsyet

Vetëm një muaj ka zgjatur detyra e drejtuesit të Kadastrës në Vlorë, Jurgen Pilkapi. Jurgen Pilkapi, pas vetëm 1 muaji e pak ditë nga emërimi...

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja, dobësohet dollari amerikan

Kjo javë është mbyllur pozitivisht për monedhën europiane e cila blihet këtë të premte me 123.7 lekë dhe shitet me 124.3 lekë, sipas kursit...

“Sot në orën 13:00”/ Rama del me njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama pritet të japë vendimin final të Partisë Socialiste, mbi reformën zgjedhore. Kreu i qeverisë ka njoftuar me anë të një postimi...