E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

AUTHOR NAME

M D

3659 POSTS
0 COMMENTS

Ambasadori rus: Kosova duhet të jetë në fokus kryesor të Këshillit të Sigurimit

Kriza mes Kosovës dhe Serbisë mbetet një nga çështjet më të rëndësishme në Ballkan që i duhet dhënë një zgjidhje. Ambasadori rus në Beograd Aleksandr...

Rënia e Murit të Berlinit/ Dëshmitë e dy personave që u arratisën të fundit

Dy dëshmitë e rralla të personave të fundit që u arratisën nga territori i Gjermanisë Lindore, drejt asaj Perëndimore. Këto arratisje u kryen në muajt...

Rama vizitë në Itali/ Pamjet e pritjes nga Conte

Kryeministri Edi Rama mesditën e sotme është pritur me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Italisë Giuseppe Conte. Takimi është zhvilluar në Palazzo Chigi. Raportohet se pas...

Zgjedhjet janë një shans i ri për Britaninë e Madhe

Më në fund po lëvizin gjërat në Britaninë e Madhe. Atje është hapur rruga për zgjedhje të reja, ndërsa afati për dalje nga Bashkimi Evropian...

“Vetëm forcat madhore e ndalojnë”, Duka tregon kur do inaugurohet stadiumi

Presidenti i FSHF-së Armand Duka përgjatë një interviste për “News 24” ka theksuar se asgjë nuk e ndal inaugurimin e stadiumit. Pjesë të shkëputura nga...

Palmer pas takimit me Zaev: SHBA është mike e Maqedonisë së Veriut

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer është takuar me Zoran Zaev. Pas takimit në Shkup me kryeministrin e Maqedonisë së...

Renato Mekolli: Kam dikë në krah, ja kur do e bëj publike lidhjen

Mbrëmjen e kaluar Renato Mekolli ishte i ftuar në emisionin “Soirée” me Jonida Shehun. Ai foli për sezonin e ri të “Hell’s Kitchen” si edhe...

“Çështja e Detit”, Rama ndryshon grupin negociator me Greqinë

Në lidhje me “Çështjen e Detit”, qeveria shqiptare ka ndryshuar grupin negociator për bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Ky vendim u mor në mbledhjen e...

Tabaku: Ligji i shpronësimeve, akti i 10 kundër pronës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka reaguar së fundmi përmes një postimi në Facebook. Tabaku shkruan ndër të tjera se: “Ligji i shpronësimeve...

Makron, përballë patriotizmit folklorik shqiptar

Nga Petrit Vasili Tashmë, letrat janë mbi tavolinë. Mund t’i lexojnë të gjithë. Për herë të parë, shqiptarët i dinë të vërtetat siç janë. Për herë...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT