E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

AUTHOR NAME

M D

2533 POSTS
0 COMMENTS

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ Rritet numri i viktimave

Koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për mbarë njerëzimin. Shumë shtete në të gjithë botën janë prekur nga COVID-19, për të cilin ende...

Mjekët dhe infermierët nisen në Itali/ Rama: Shqiptarët nuk e braktisin kurrë mikun

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë për në Itali 30 mjekë dhe infermierë shqiptarë që do të japin kontributin e tyre për të prekurit nga...

Merkel flet nga karantina: Nuk dihet kur do përfundojë izolimi

Kancelarja gjermane Angela Merkel e cila është vetëizoluar për shkak të koronavirusit, përgjatë një komunikimi online është shprehur se nuk dihet se kur do...

KE rigrupon fondet/ Futen edhe 100 milion eurot për Shqipërinë

Komisioni Europian kërkon të rigrupojë fondet e buxhetit të BE. Miliona euro duhet të përdoren kundër krizës së Coronës. E re në buxhet -100...

Zëdhënësja e PD: Një mjek më pak është sot në shërbim të qytetarëve

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka denoncuar se një nga doktoreshat e Qendrës Shëndetësore 6 në Kombinat,...

Koronavirusi në Zvicër/ 38 persona humbin jetën brenda 24 orëve

Koronavirusi dita-ditës po shndërrohet në një armik gjithnjë e më të madh për njerëzimin. Situata paraqitet shqetësuese në Itali, Spanjë, SHBA dhe jo vetëm. COVID-19 është...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti, flet për herë të parë Presidenti Hashim Thaçi

Mbrëmjen e kaluar u rrëzua Qeveria Kurti, si pasojë e mocionit të mosbesimit të propozuar nga kreu i LDK-së Isa Mustafa. Ndërkohë reagimet kanë qenë...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë është rritur duke shkuar në 79. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste...

Mbi 200 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ka shkuar në mbi 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftuar...

Një “hile” për të pasur internet më të shpejtë në shtëpi

Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi në mbarë botën, shumë njerëz punojnë nga shtëpitë, dhe sigurisht interneti është një nga faktorët që...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT