E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

AUTHOR NAME

M D

2533 POSTS
0 COMMENTS

Pas refuzimit nga BE, Zaev jep lajmin e madh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ditën e sotme ka dhënë një intervistë për “euronews.gr”. Ai dha lajmin e madh duke bërë me dije...

Njësoj si Bin Laden! Ja ku u varros trupi i liderit të ISIS

Lideri i ISIS Abu Bakr al-Baghdadi është vetëvrarë gjatë një sulmi të forcave amerikane. Në momentin që ai ka parë që nuk ka pasur rrugëzgjidhje,...

Peshkaqeni i bardhë, 4.5 m i gjatë bie në rrjetën e peshkatarëve në Durrës

Një peshkaqen i bardhë ka rënë në rrjetën e peshkatarëve në detin Adriatik afër brigjeve të Durrësit.  Ai ishte me peshë 450 kg dhe...

A është depresioni sëmundje ngjitëse?

Së fundmi është kryer një studim për sëmundjet mendore si ankthi dhe depresioni. Këto të fundit a mund të jenë sëmundje ngjitëse?  Sipas pjesëmarrësve...

Meta në Kroaci me ftesë të homologes/ Agjenda e takimeve

Presidenti Ilir Meta ditën do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Kroaci. Ky takim dypalësh zhvillohet me ftesë të Presidentes kroate Kolinda Grabar-Kitarović. Vizita...

Aksidenti/ Shkon në dy numri i viktimave, ndërron jetë edhe 22-vjeçari

Sot është raportuar dhe viktima e dytë si pasojë e aksidentit të rëndë të ndodhur mbrëmë. Ngjarje e ndodhur mbrëmë në rrethrrotullimin e Kolonjës,...

Eurostat/ 622 mijë shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në BE në dekadën e fundit

Janë 622 mijë shqiptarë që në dekadën e fundit (2008-2018) kanë marrë leje qëndrimi në një nga vendet e Bashkimit Europian, sipas të dhënave...

Ky është beqari më i kërkuar i vitit 2019-të

Revista e modës “Tatler” ka publikuar së fundmi listën e 10 beqarëve më të kërkuar të vitit 2019-të dhe e dini se kush kryeson...

Mogherini takim lamtumire me liderët e Ballkanit Perëndimor

Ditën e sotme Federica Mogherini, do të presë në një takim lamtumire në Bruksel, krerët e gjashtë vendeve të Ballkanit perëndimor. Përfaqësuesja e lartë...

PD akuza Veliajt: Bëri tender 200 mln lekë për rikonstruksionin e konvikteve…

Partia Demokratike ka hedhur akuza në drejtim të kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Përgjatë një deklarate mediatike, ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT