E mërkurë, 12 Gusht, 2020
24 C
Tirana

AUTHOR NAME

M D

4932 POSTS
0 COMMENTS

Joe Biden zgjedh Senatoren Kamala Harris si kandidate për nënpresidente

Në Shtetet e Bashkuara, Kandidati demokrat për president, Joe Biden deklaroi të martën se ka zgjedhur senatoren Kamala Harris, si kandidaten e tij për...

Skënderbeu, Ardian Takaj zgjedh pasuesin e Ilir Dajës

Julian Ahmataj është përzgjedhur nga Ardian Takaj si trajneri i ri i Skënderbeut. Të dy palët kanë gjetur akordin total ndërmjet tyre ndërsa në ditët...

Dinamo “bastis” Pogradecin, i merr edhe titullarin e mesfushës

Artion Alillari u zyrtarizua dje pjesë e Dinamos, klub që synon rikthimin në Superiore sezonin e ardhshëm. Pas sulmuesit, një tjetër futbollist është marrë nga...

“Kishin shkuar për të parë yjet”, humbin jetën 5 të rinj në Itali

Pesë të rinj humbën jetën në një aksident rrugor të ndodhur gjatë natës në Castelmagno, rajon në Alpe, pranë Cuneo. Viktimat udhëtonin në një makinë,...

Skenar i rritjes së rasteve, çfarë parashikon Banka Botërore për Shqipërinë

Banka Botërore ka zbardhur dokumentin e miratuar nga Bordi që mbështet Shqipërinë me 15 milionë euro, për të përballuar situatën e krijuar nga COVID-19. Referuar...

Pandemia/ Ndërron jetë përgjegjësi i Rrugores në Shkodër

Safet Morina, përgjegjësi i Rrugores në Shkodër, ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Raportohet se ai u infektua disa ditë më parë dhe fatkeqësisht...

Ngjarja në Tushemisht, kapet në pyll 52-vjeçari dhe 3 bashkëpunëtorë

Policia ka arritur të vërë në pranga 4 persona, të akuzuar si të lidhur me ngjarjen në Tushemisht, ku u qëllua me armë ndaj...

Dita Ndërkombëtare e Rinisë/ Meta bën apelin e fortë

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, Presidenti Ilir Meta ka bërë një apel të fortë. “Sot në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, apeli im për...

“U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje në rrjetin social Facebook. Në videon në fjalë shfaqet Belshi, ndërsa...

Mbretëria e Bashkuar përballet me recesion pas 11 viteve

Mbretëria e Bashkuar edhe zyrtarisht po përballet me recesion për herë të parë në 11 vjet për shkak të pandemisë me koronavirus. Ekonomia e këtij...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...