E mërkurë, 19 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

Mar Si

4934 POSTS
0 COMMENTS

Mediat gjermane/ Pse u përplas ministri gjerman i Shëndetësisë me Edi Ramën

Nën titullin "Spahn mbron deklaratat për udhëtarët nga Ballkani", gazeta e njohur gjermane, Frankfurter Allgemeine Zeitung i kushton vëmendje të enjten reagimit të ministrit...

“Kush i fshiu serverat?”, Artan Hoxha paralajmëron zhvillime të forta

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha, ka hedhur ‘shashkën’ e radhës lidhur me detajet sa takon dosjes së 21 janarit. Hoxha shkruan se rihapja...

FOTO/U gjet e vdekur në shtëpi, ndiqte udhëzime për ‘pastrimin e shpirtit’

Të dhëna shokuese kanë dalë në dritë pas humbjes së jetës së një 23-vjeçareje. Në fillim u raportua se 23-vjeçarja Evgjeni Baxho mund të...

Zyrtare/ Mbyllet aventura e Zidanit te Reali

Tashmë është zyrtare, Zinedin Zidan nuk është më trajneri i Realit të Madridit. Klubi madrilen, nëpërmjet faqes zyrtare njofton largimin e francezit. Në njoftimin...

Turqi/ Nëna hedh foshnjën në koshin e plehrave, ja çfarë kanë kapur kamerat

Një nënë e re nuk e ka menduar dy herë, por ka marrë foshnjën e saj dhe e ka hedhur tek koshi i plehrave....

E përndiqte dhe tentoi ta përdhunonte, pranga 45-vjeçarit

Çdo ditë e më shumë po raportohen në polici rastet e abuzimeve. Një 45-vjeçar është vënë në pranga, pasi ka tentuar që të përdhunonte...

Abuzimi me të miturën, Spiropali bën propozimin e rëndësishëm në Kuvend

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me abuzimin seksual ndaj një të mitureje në Mirditë. Në fjalën...

Dosja e vrasjeve /Prokuroria rihap çështjen e ’21 Janarit’

Drejtësia shqiptare pritet të rihapë dosjen e vrasjeve më 21 janar 2011. Prokuroria e Tiranës ka rihapur çështjen për vrasjen e Aleks Nikës me...

Zgjedhjet në PD/Boiken Abazi: Rama ia doli, hoqi vëmendjen nga krimi elektoral 

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, me anë të një statusi në Facebook është shprehur se përfituesi më i madh në zgjedhje...

Gara për zgjedhjen e kryetarit, Jemin Gjana: PD ka mbi 75 mijë anëtarë

Në një konferencë për mediat, Kreu i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, njoftoi vendimet më të fundit lidhur me zgjedhjet për kryetar partie...

Të fundit

Kur Papa…dhe Erdogani flasin për vëllazëri…

Nga: Mentor Nazarko Vizita e djeshme e Presidentit Erdogan si gjithmonë nxiti polemika të shumta, disa të përsëritura. Ato fillojnë me reagimet fejsbukiane për datën...

Analiza e “Reuters”: NATO do të ketë rol dytësor nëse Rusia pushton Ukrainën

NATO-ja ka të ngjarë të përforcojë praninë e trupave të saj në Detin e Zi dhe Baltik, duke shmangur sulmet kibernetike nëse Rusia do...

Shtohet tensionet/”S’do haj nga dora jote”, agravon debati mes Ilirit e Monikës

Për shkak të mungesës së higjenës, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” janë dënuar mëngjesin e sotëm. Ata duhet të lajnë me dorë...

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin aq të suksesshëm?

Historia e Napoleon Bonapartit është e pabesueshme. I lindur në një familje modeste fisnikësh në ishullin e Korsikës, ai i ngjiti shpejt shkallët e...

Aksidentohet autobusi me 29 pasagjerë shqiptarë në Bullgari

Një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova, është aksidentuar në qytetin e Kyustendilit. Mediat bullgare raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur...