E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

Mar Si

3135 POSTS
0 COMMENTS

Atentati/ Dyshohet se e nxori në pritë, lirohet nga qelia 26-vjeçarja

Gjykata e Tiranës ka liruar 26-vjeçaren Adiola Lakra, e cila u arrestua pas vrasjes së Hekuran Billës. Adiola Lakra, sipas hetuesve është karremi që...

Gazetarët nuk tërhiqen/ Sekretari Gjonçaj: Siguron 100% transparencë

Në një takim me përfaqësues të mediave në Kuvend pas vendimit për rregulloren e re, Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit, Genci Gjonçaj, u shpreh...

Fidanët ‘mbrohen’ me armë, policia në aksion

Policia, në një aksion për drogën në Fushë-Krujë ka vënë në pranga shtetasin me inicialet P.K., pasi në oborrin e banesës janë gjetur disa...

Kompania derdh vaj motori në rrugë, tre aksidente nga rrëshqitja e mjeteve

Një kompani në Prishtinë ka derdhur vaj motori në rrugë, duke sjellë edhe aksidentimin e makinave. Kjo papërgjegjshmëri ka ndikuar në jetën e shoferëve...

Skandal me maturën/Nxënësit nxjerrin në internet foto të testit të matematikës

Sikurse edhe në provimin e gjuhë-letërsisë, edhe në provimin e matematikës, nxënësit kanë shpërndarë në internet foto të tezës së provimit. Denoncimi është bërë nga...

Fishekë në zyrë/Prokurori: S’kam dosje të veçantë. Meta: Hetim i shpejtë!

Prokurori i Përmetit, Asllan Bajrami është kërcënuar nga persona të paidentifikuar. Ai ka bërë kallëzim në polici, ku ka thënë se në dritaren e...

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Departamenti Amerikan i Shtetit, mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Zëdhënësi i DASH, Ned Price, me anë të një reagimi...

“Shteti më pushkatoi”, Anton Martini shpërthen keq pas shkarkimit

Mos justifikimi i një banese dhe deklarimi i pasaktë, kanë shkatërruar karrierën e prokurorit Anton Martini. Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka shkarkuar...

Fëmija i mitur i vendos flakën shtëpisë, shkrumbohet kati i dytë

Një fëmijë i mitur i ka vënë zjarrin shtëpisë, teksa ka qenë duke luajtur në kuzhinë. Flakët e zjarrit kanë përfshirë një banesë private...

Meta bën lëvizjen e rëndësishme, dy ditë pasi u shkarkua nga Kuvendi

Mazhoranca dhe opozita shkarkuan Metën me 104 vota pro. Tashmë fjalën e fundit do e ketë Kushtetuesja. Pas një periudhe të gjatë akuzash në...

Të fundit

Helmimi në Krujë/ PD: Artur Bushi të dorëhiqet

Helmimi i banorëve të Krujës nga uji i pijshëm, është ngritur si shqetësim gjatë seancës së sotme plenare nga kreu i grupit parlamentar i...

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...