E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

9632 POSTS
0 COMMENTS

Ishte gëzim i madh pas 12 vitesh, Rama jep lajmin e mirë

Në muajin gusht, kryeministri Rama publikoi rastin e Elios së vogël, i cili erdhi në jetë me një problem në zemër. Problemi i Elios ishte...

Basha blen dy vila luksoze, ish-aleati ia nxjerr me foto

Kreshnik Spahiu, me anë të demonstrimit të një fotoje bën me dije se kryedemokrati Basha ka bërë blerje të reja. Ai i referohet dy...

KLGJ jep vendimin për gjyqtarin e akuzuar për skandal seksual

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka rrëzuar kërkesën e gjyqtarit Guximtar Boçi, për tu rikthyer në detyrë. Ish-kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës u shkarkua...

SHBA paralajmëron zyrtarët në Shqipëri. Ja çfarë do të ndodhë javët e ardhshme

Shqipëria vijon të rrotullohet në batakun dhe llumin e korrupsionit. Ambasada Amerikane në Tiranë, ka mbajtur një qëndrim për korrupsionin e zyrtarëve të lartë. Ambasada...

“Do vemë dorë mbi çdo plagë”, Lame: Pronat bllokojnë investimet

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka ndarë me publikun problemet lidhur me pronat. Ai që në krye të herës nënvizoi faktin se problemi me...

“Duhet të vrasësh 99 shqiptarë”/ Marsida Qatja hedh ‘shashkën’ e radhës

Marsida Qatja e cila është kthyer në ‘mollë sherri’ pas vrasjes në Kavajë, nuk ndalet me postimet në rrjetet sociale. “Nëse do që 100...

Efekti domino i vetos franceze

Nga: Jovan Kovacic “New Europe” Vetoja e presidentit francez, Emanuel Makron, kundër çeljes së bisedimeve të anëtarësimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,...

Me Amerikën jemi mirë, bashkë me BE-në edhe më mirë

Nga: Ervis Iljazaj Pas mos hapjes së negociatave me Bashkimin Europian, gjë e cila mund të vazhdojë edhe për disa kohë, rruga që do të...

Shqipëria ime dhe ajo e Bashës

Nga: Sokol Balla  Ka diçka që ka ndryshuar për mirë në sjelljen e opozitës. Pas një panoramimi të errët për vendin dy vitet e fundit,...

Shpërthen Ngjela: S’jemi hajvanë sa të na marrin grekët nëpër këmbë

Referuar ngjarjeve të fundit në Bularat, ku familjarët e Kacifasit tentuan të provokojnë sërish, avokat Spartak Ngjela ka shpërthyer në revoltë të hapur. Në...

Të fundit

Maqedonia e V. regjistron 15 viktima dhe 1,039 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039 persona të infektuar dhe 998 të shëruar me Covid-19. Të dhënat e publikuara nga Instituti...

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...