E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

8699 POSTS
0 COMMENTS

Nëna: Nusja është si boksiere. Djali: Babai hedh sheqer për gruan time

Në emisionin “Me zemër të hapur” në News24, ka ardhur sot historia e një familje, ndoshta si shumë të tjera në Shqipëri në konflikt...

Ja çfarë ka ndodhur me monedhat e huaja këtë të enjte

Monedha e Eurozonës nuk ka shënuar asnjë luhatje edhe këtë të enjte, duke qëndruar në kuotën e 122.8 lekëve. Edhe Paundi Britanik vazhdon të qëndrojë...

Ja si duhet të veproni, nëse celulari juaj bie në ujë (FOTO)

Ju ka ndodhur ndonjëherë që celulari juaj t'ju ketë rënë në një enë me ujë? Nëse mendoni se aparati juaj tashmë ka dalë jashtë...

Grabitën paratë e pensioneve, vjen reagimi i fortë i Ramës

Kryeministri Rama ka folur sot lidhur me operacionin për kapjen e grabitësve të kasafortës së pensioneve në Krujë. Duke vlerësuar punën e policisë, ai...

“O Macron, ti e ke fajin”, Manjani reagon pas lirimit të Alvin Berishës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shprehet se përdorimi i fëmijëve për kapital politik, mbetet poshtërsia më e madhe që politika shqiptare i bën popullit...

Lefter Maliqi kërkon që Kryemadhi të jetë kryeministre

Deputeti Lefter Maliqi është i mendimit se vendit i duhet një kryeministre femër. Për të, kandidatja e vetme zyrtare për këtë post është kryetarja...

Me kapuç në kokë, kapet i shumëkërkuari i Lazaratit

Policia e Shtetit arrestoi mbrëmjen e sotme në Rinas, një nga anëtarët e grupit kriminal që mori pjesë në vrasjen e ish efektivit të...

Artan Lame bën publike kërcënimet serioze që ka marrë

Artan Lame, Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, ka treguar kërcënimet që ai ka marrë sa i përket çështjes së pronave në bregdet. I...

Sulmi ndaj prokurorit/ Trondit Artan Hoxha: Politika e përfshirë

Gazetari Artan Hoxha ka përcjellë disa të dhëna ‘bombë’, referuar atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji. I ftuar në emisionin “Byro Politike” në ABC News,...

Thellohet skandali/ “Arjan Ndoj ka arrestuar persona që kanë dalë të pafajshëm”

Gazetari Trashgim Sokolaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme në “Ora News” se prokurori Arjan Ndoj ka arrestuar persona që kanë dalë të pafajshëm. Ai...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...