E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

7921 POSTS
0 COMMENTS

Manja hedh akuza mbi Metën: Arsyetimi i tij është dashakeq

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, lidhur me votimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese tha se në thelb për të është një konflikt...

Avokati i Redjan Rrajës, kërkesë urgjente gjykatës: E nisa me postë

Avokati i Redjan Rrajës ka apeluar masën e sigurisë, dhe i ka kërkuar Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda ta lirojnë 34 vjeçarin....

Murrizi habit me deklaratën e papritur: Komunist që mbrohet nga partia

Referuar anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, deputeti Myslim Murrizi tha qartësisht sot në Kuvend se nuk ka nevojë që të ketë nxitim për emërimin e...

‘Përplasjet’ për Kushtetuesen, Rudina Hajdari bën thirrje

Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari, tha sot në Kuvend se nuk duhet të cënohet integriteti i përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese,...

Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin e fortë për Ramën

Avokati Spartak Ngjela ka dal me një deklaratë të fortë, përsa i përket marrëveshjes së mini-shengenit Ballkanik. Në komentin e tij të radhës, të...

Basha del me lajmërimin e radhës

Kryedemokrati Basha do të jetë sot në Durrës, për të vijuar turin e tij “Rrugëtimi për Shqipërinë”. Aty pritet që kryetari i PD-së të...

Me shkopinj e sfurqe, banorët e ‘Astirit’ gati për ‘luftë’ (VIDEO)

Pasi IKMT ka paralajmëruar se do të ndërhyjë për të shembur banesat, banorët e zonës së 'Astirit' kanë dhënë paralajmërimin e radhës. Ata janë...

Pse për shumë njerëz, demokracia nuk po funksionon

Nga: Simon Tisdall “The Guardian” Në Britani, si kudo tjetër, zgjedhjet parlamentare janë mënyra kryesore e ripërtëritjes së demokracisë. Por sikur ato të mos sjellin...

Vakancat në Kushtetuese/ Meta: Do shprehem brenda 24 orëve

Parlamenti voton sot në limitet e afatit të përcaktuar nga Kushtetuta, për të zgjedhur dy anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese. Kreu i Shtetit,...

“Lehtëson qytetarët”, Rama jep lajmin e mirë (VIDEO)

Kryeministri Rama e ka nisur ditën duke iu uruar ‘mirëmëngjesi’ gjithë shqiptarëve me arritjen e radhës. Ministria e Shëndetësisë ka mundësuar që para se të...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...