E martë, 4 Gusht, 2020
29 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

6613 POSTS
0 COMMENTS

Rudina Hajdari: Më kanë ardhur në zyrë e më kanë kërcënuar

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari, ka bërë një deklaratë të fortë sot në foltoren e Kuvendit. Ajo ka deklaruar se është kërcënuar...

“Mos kalo në rrugën time”, ja si ndodhi plagosja mes kushërinjve

Pak më herët, policia e Tiranës raportoi për një sherr mes kushërinjve, ku konflikti kishte ndodhur për shkaqe pronësie. Në vendin e quajtur kodër...

Tentoi të abuzonte me të, e reja shpëton prej 36-vjeçarit

Policia e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë një 36-vjeçar me inicialet O.C., pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me një 22-vjeçare. Ai akuzohet për...

Zihen për pronën, sherri mes kushërinjve përfundon me plagosje

Blutë e Tiranës kanë vënë në pranga një 44-vjeçar, pasi ka plagosur me mjet prerës kushëririn e tij. Në vendin e quajtur kodër Kashar 2,...

Shtetet e Bashkuara kanë nevojtarë rreth vetes, dhe jo aleatë

Nga: Salvatore Babones “National Interest” Një aleat i Shteteve të Bashkuara, është në luftë me një aktor jo-shtetëror në Lindjen e Mesme. Por administrata Trump,...

Ingrit Gjoni nxjerr ‘të palarat’: Me Çiljetën kam bërë shumë lekë

Këngëtarja Ingrit Gjoni, në emisionin "Why Not", ka zbuluar se cili ka qenë bashkëpunimi nga i cili ka marrë më shumë lekë. Këngëtarja solli...

13 kryebashkiakët që nuk kanë deklaruar shpenzimet e fushatës

13 kryebashkiakë të Partisë Socialiste nuk kanë deklaruar shpenzimet që kanë bërë si kandidatë në fushatë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në raportin...

Sot seancë plenare, Kuvendi flet për ‘hallet e popullit’

Sot në orën 10:00 do të mbahet seanca plenare e radhës. Pritet që të ketë debate për Reformën Zgjedhore, dështimin e negociatave dhe aktualitetin...

Divorcet në rritje, rekord padish për pension ushqimor

Procese të shumta të zgjidhjeve të martesave kryesisht, nxjerrin në pah ditë pas dite problemin e referimit të minimumit jetik, i cili nuk përkon...

Nesër ulen temperaturat, në mesjavë 0 gradë

Nga e hëna deri në mesjavë, moti në Shqipëri do vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat veriore. Pjesa...

Të fundit

Në kërkim babai i deputetit të opozitës, administrator i firmës që nxirrte pllaka dekorative

Policia e Beratit ka shpallur në kërkim shtetasin Selim Qama, 61 vjeç, banues në Tiranë, administratori i një subjekti. Raportohet se ai ka dëmtuar...

Propozimet e kandidaturave në PD/ Besnik Mustafaj: Detyra më e vështirë që kam marrë përsipër

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, pjesë e Komisionit për Vlerësimin e Kandidaturave në PD, në një prononcim për mediat deklaroi se ka një prurje...

U akuzua se organizoi tender për 2 mijë lojëra ‘Mos u nxeh’/ Pandeli Majko: ‘Mos u mërzit motër’

Së fundmi ka qarkulluar në media një informacion se Ministria e Diasporës ka hapur një tender, ku ka porositur printimin e 2000 lojërave “Mos...

Tiranë/ 55-vjeçari bie nga lartësia e pallatit ku po punonte

Një 55-vjeçar ka rënë nga një pallat në ndërtim, në Tiranë. Burimet paraprake njoftojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:35, në rrugën “Hoxha...

Mot i paqëndrueshëm për nesër, reshje shiu dhe shtrëngata

Sot pasdite (e martë, dt. 04) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë. Nesër (e mërkurë, dt. 05), priten reshje intensive...