E hënë, 6 Korrik, 2020
29 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

5850 POSTS
0 COMMENTS

Lëvizje ‘rrufe’ tek Dogana, ikën një drejtor e vjen një tjetër

Kreu i përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokutaj, ka dhënë dorëheqjen, 7 muaj pasi ka marrë detyrën. Në vend të tij është emëruar Gjon Bardhi. Ky...

“Më duaj ose më urre”, Mozzik flet pas ndarjes

Ndarja nga Loredana, e ka vendosur në qendër të vëmendjes reperin Mozzik. Kohët e fundit ai ka njoftuar ndjekësit e tij, se është mjaft...

Një emision i ri do na mbërthejë së shpejti para ekranit në TV Klan

Së shpejti pritet të nisë një emision i ri në TV Klan, që do quhet "Historia ime". Këtë program do ta drejtojë gazetarja Mirela Milori,...

Rudina Hajdari merret në mbrojtje

Rudina Hajdari është marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës. Pas deklaratës se ishte kërcënuar në zyrën e saj, Kuvendi ka vendosur të marrë...

Plas sherri në Komisionin e Ligjeve, Manja përplaset me Alimadhin

Seanca e sotme tek Komisioni i Ligjeve është shoqëruar me debate të shumta. Deputeti Myslim Murrizi kërkoi që 21 Janari të shpallet festë kombëtare,...

“Qytetarët s’do bredhin më nëpër zyra”, Sandër Lleshaj jep lajmin e mirë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka zhvilluar paraditen e sotme një interpelancë me qytetarët, për gabimet dhe problemet që ata hasin kur i drejtohen...

Kanosën të njohurën e tyre, përfundojnë pas hekurave 2 gra në Shkodër

Dy shtetase janë arrestuar në flagrancë, pasi në bashkëpunim me njëra-tjetrën, i kanë marrë një shumë të konsiderueshme një tjetre. Arrestimi i tyre është...

Marsida Qatja ka një mesazh pas dëshmisë në Prokurori

Marsida Qatja nuk ka të ndalur me statuset në rrjetin social Facebook. Në mesazhin e radhës, ajo tregon se buzëqesh edhe pse ka 100...

Ambasada Amerikane del me njoftimin e rëndësishëm

Teksa na ndajnë pak ditë nga mbyllja e aplikimit për Lotarinë Amerikane, Ambasada në Tiranë ka njoftuar sot sërish qytetarët shqiptarë të interesuar për...

Kosovë, kryetarja e KQZ: Votat mund të numërohen nga fillimi

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka bërë me dije se certifikimi i zgjedhjeve të 6 tetorit mund të zgjasë. Sipas saj, kjo vonesë...

Të fundit

Rrëfehet Tare: Punoj si drejtor dhe mendoj si futbollist

Prej vitit, 2008 Igli Tare punon si drejtor sporti i Lazios. Ai ka folur për Lazio Style 1900... rreth futbollit, pasionit të tij të madh. “Kam...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

“Sot humbëm një betejë”, Manastirliu iu bën një thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nga Durrësi deklaroi se ditën e sotme u humb një betejë, teksa përmendi ndarjen nga jeta të mjekut në...

Hapja e transportit publik, “rekomandimi urgjent” i ekspertit të ISHP-së

Ditën e sotme transporti publik në Tiranë ka rifilluar punën ndërkohë së fundmi eksperti i Institutit të Shëndetit Publik, Erion Dasho ka bërë një...