E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

3330 POSTS
0 COMMENTS

KLGJ jep vendimin për gjyqtarin e akuzuar për skandal seksual

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka rrëzuar kërkesën e gjyqtarit Guximtar Boçi, për tu rikthyer në detyrë. Ish-kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës u shkarkua...

SHBA paralajmëron zyrtarët në Shqipëri. Ja çfarë do të ndodhë javët e ardhshme

Shqipëria vijon të rrotullohet në batakun dhe llumin e korrupsionit. Ambasada Amerikane në Tiranë, ka mbajtur një qëndrim për korrupsionin e zyrtarëve të lartë. Ambasada...

“Do vemë dorë mbi çdo plagë”, Lame: Pronat bllokojnë investimet

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka ndarë me publikun problemet lidhur me pronat. Ai që në krye të herës nënvizoi faktin se problemi me...

“Duhet të vrasësh 99 shqiptarë”/ Marsida Qatja hedh ‘shashkën’ e radhës

Marsida Qatja e cila është kthyer në ‘mollë sherri’ pas vrasjes në Kavajë, nuk ndalet me postimet në rrjetet sociale. “Nëse do që 100...

Efekti domino i vetos franceze

Nga: Jovan Kovacic “New Europe” Vetoja e presidentit francez, Emanuel Makron, kundër çeljes së bisedimeve të anëtarësimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,...

Me Amerikën jemi mirë, bashkë me BE-në edhe më mirë

Nga: Ervis Iljazaj Pas mos hapjes së negociatave me Bashkimin Europian, gjë e cila mund të vazhdojë edhe për disa kohë, rruga që do të...

Shqipëria ime dhe ajo e Bashës

Nga: Sokol Balla  Ka diçka që ka ndryshuar për mirë në sjelljen e opozitës. Pas një panoramimi të errët për vendin dy vitet e fundit,...

Shpërthen Ngjela: S’jemi hajvanë sa të na marrin grekët nëpër këmbë

Referuar ngjarjeve të fundit në Bularat, ku familjarët e Kacifasit tentuan të provokojnë sërish, avokat Spartak Ngjela ka shpërthyer në revoltë të hapur. Në...

“Nuk dinte ku kishte zonën elektorale”, Kikia nxjerr blof Salianjin

Gazetari Mentor Kikia dhe ish-deputeti Ervin Salianji kanë pasur një përplasje në studion e lajmeve në RTV Ora. Kikia tha se edhe ish-deputeti i...

Faqet e para të gazetave, 29 tetor 2019

Kjo është pasqyra e shtypit të ditës me faqet e para të gazetave kryesore në Shqipëri. Shfletojini më poshtë: GAZETA "SHQIPTARJA.com" GAZETA SHQIPTARE GAZETA LIBERALE    GAZETA MAPO GAZETA TEMA Më poshtë...

Të fundit

Operacioni urgjent për vajzën nga Lezha me koronavirus, reagon Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale tek vajza e konfirmuar me koronavirus. Përmes një postimi...

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...

Vidhnin banesat me dhunë në Kavajë, pranga dy të rinjve

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy të rinj nga Kavaja, pasi kryenin grabitje me dhunë. Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar edhe një 41-vjeçar....
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT