E premte, 25 Shtator, 2020
17 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

7824 POSTS
0 COMMENTS

SPAK vihet në lëvizje, agjent i infiltruar për të kapur ‘mat’ pedagogun që merrte para për provimet

Detaje të reja janë hedhur në dritë, lidhur me arrestimin e pedagogut Alket Dino, i cili akuzohet për mitmarrje. Avokati i pedagogut ka rrëfyer...

Ku ndahen Lulzim Basha dhe Ilir Meta për 25 prillin

Nga: Alfred Peza Është gjithnjë e më e qartë se ka një vijë sjellje shumë të ndryshme të Ilir Metës, nga ajo e Lulzim Bashës,...

“Nga sot, shërbëtor i tre princeshave!”, Erion Isai bëhet baba për herë të dytë (FOTO)

Një lajm mjaft i bukur vjen nga kryebashkiaku i Kolonjës, Erion Isai, i cili është bërë baba për herë të dytë. Isai njofton se...

Afganistani, kryeqendra botërore e drogës

Afganistani është prodhuesi kryesor i opiumit në botë. Lulëkuqet e opiumit, prodhojnë më shumë se 90 për qind të heroinës në të gjithë botën. Sasia...

PD nis votimin e kandidatëve nga anëtarësia/Mungon Flamur Noka, kualifikohet vëllai i Çim Pekës

Anëtarët e PD janë thirrur të votojnë në bllok, për listën e kandidatëve ose të refuzojnë një prej tyre. Në listën në fjalë mungon...

Politika që kalon ndër varre

Nga: Frrok Çupi Presidenti u betua se do të vrase vetë kryeministrin… Më tmerron, më shumë se vdekja e tjetrit, ajo çfarë bëjnë udhëheqësit vrasës: Ëndërrojnë...

Në kërkim të vaksinave

Nga: Sokol Balla Shqipërisë i duhen vaksinat. I duhen sigurisht për pandeminë, dhe qeveria thotë se do të na i sigurojë ato ndoshta brenda muajit...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

“Çdo qëndrim kokëfortë, s’do i shërbente të ardhmes drejt BE-së”, Meta kundër ndërtimit të HEC-eve në lumin Vjosë

Presidenti Ilir Meta ka ngritur sot shqetësimin me ndërtimin e disa HEC-eve në vendin tonë, që sipas tij, ushtrojnë aktivitete armiqësore në zonat e...

Toka nuk gjen qetësi/ Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë godet Greqinë

Jo vetëm në Shqipëri janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti, por edhe në Greqi. Një tërmet i fortë ‘ka zgjuar’ Lefkadën mëngjesin e sotëm....

Të fundit

Ndal diskriminimit të emigrantëve ekonomikë

Nga Stefan Schlegel “Politico.eu” Emigrantët e bllokuar në kampin e mbipopulluar të refugjatëve të Morias në Greqi, që u dogj këtë muaj po prisnin për...

Veliaj: Jap dorëheqjen nëse uji në Tiranë nuk është më i lirë se në Korçë

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, është shprehur se uji në kryeqytet është më i lirë se në qytetin e Korçës dhe të Pogradecit. I...

Vlorë/ Policia aksion blic, në shënjestër personat me makina të shtrenjta

Policia e Vlorës aktualisht po kryen kontrolle të befasishme në disa lagje të qytetit bregdetar duke vënë në shënjestër personat e shpallur në kërkim,...

“Zhidro u qëllua me snajper”/ Artan Hoxha: Nëse do shpërthente tritoli, rrafshohej pallati

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaje të tjera nga ekzekutimi i Lefter Zhidros në Elbasan, nga forcat RENEA. Sipas gazetarit, nëse armatimi që 71-vjeçari kishte...

“Po gënjeni njerëzit sy për sy”/ Plas debati mes Bushatit dhe Spiropalit

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali është përfshirë sonte në një debat me analistin Andi Bushati, në studion e emisionit “Open”. Në diskutimi e sipër, Bushati...