E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

7756 POSTS
0 COMMENTS

Të akuzuar për korrupsion, ja çfarë do ndodhë me tre gjyqtarët e Durrësit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shpallur vendimin për 3 gjyqtarët e Durrësit; Petrit Çeno, Klinton Spahiu dhe Petraq Dhimitri, të akuzuar për korrupsion....

Kërcënoi se do i jepte fund jetës në shtëpinë e vjehrrit, gjykata lë në burg 31-vjeçarin

Gjykata e Fierit ka lënë në burg Elton Metën, i cili kërcënoi se do të vetëvritej me kallashnikov në shtëpinë e vjehrrit. 31-vjeçari që...

Opozita e bashkuar kërkesë zyrtare OSBE/ODIHR-it për 5 çështje kyçe

Opozita e bashkuar ka zyrtarizuar kërkesën për t’ju drejtuar ODIHR-it përpara se të diskutojë draftin e PS, për hapjen e listave dhe koalicionet parazgjedhore. Anëtarët...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Zbulohet kush do prezantojë këtë vit “Portokalli”-në krah Salsanos

Vendin e Xhemi Shehut në "Portokalli" do ta zërë këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Eneda Tarifa. Burime për “Who” tregojnë se Eneda Tarifa do të...

Gjykata nuk e beson, Fjolla Morina niset drejt maternitetit për një vizitë të dytë

Fjolla Morina i është drejtuar sërish maternitetit, ku do t'i nënshtrohet një vizite të dytë për të vërtetuar nëse është shtatzënë, siç ajo pretendon...

Selia blu ndez motorët e fushatës, Basha ‘kokë më kokë’ me aleatët

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pritet të mbledhë aleatët sot në orën 15:00. Në fokus të takimit mes Bashës dhe aleatëve do të jetë propozimi...

Një tjetër lëvizje e bujshme? Gazetarja e paralajmëroi ‘live’, ja për çfarë bëhet fjalë (VIDEO)

Së shpejti në mediat tona do të ndodhë një tjetër lëvizje e bujshme. Kjo gjë është paralajmëruar nga gazetarja Beti Njuma. Moderatorja Beti Njuma...

Si mund ta rikthejmë shpresën në Shqipëri z. President

Nga: Mentor Kikia Presidenti Meta u shfaq sërish me një thirrje “për të kthyer shpresën tek rinia, e cila po vazhdon të ikë, apo është...

Situatë kritike me koronavirusin, Athina drejt mbylljes

Athina po shkon drejt mbylljes, si pasojë e rasteve të shtuara me koronavirus. Greqia çdo ditë e me shumë po vuan si pasojë e...

Të fundit

E ndjetë tërmetin? Ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë duke kthyer edhe njëherë frikën te banorët. Lëkundjet e...

“Asistencë për Autostradën e Paqes”, BE: Shumë projekte në marrëveshjen e Uashingtonit po zhvillohen

Bashkimi Evropian tha se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke...

NASA do të dërgojë gruan e parë në Hënë në vitin 2024

Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës Amerikane (NASA) shpalli planet për të dërguar gruan e parë në hënë në vitin 2024. Administratori i NASA-s, Jim...

Largim masiv i të rinjve, 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar për azil 20 muajt e fundit

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera...

Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes...