E diel, 29 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

AUTHOR NAME

M S

9732 POSTS
0 COMMENTS

Të shëruarve nga koronavirusi u bien dhëmbët? Disa simptoma të mundshme

Ndonëse ende nuk është e vërtetuar nga kërkuesit, thuhet se rënia e dhëmbëve ndodh tek ata pacientë që e kanë kaluar koronavirusin. Simptomat që...

Bilanc negativ në Kosovë/ 12 viktima dhe 764 të infektuar në 24 orët e fundit

12 të vdekur dhe 764 pacientë të infektuar është bilanci gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Numri i të infektuarve është sërish i...

“Do ndërtojmë ekonominë që udhëheq botën”, Biden i shkruan letër shqiptarëve

Me rastin e Ditës së Falenderimeve, presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës kosovare “Miqtë e Amerikës”. Letra është...

“Palët të lëvizin me urgjencë”, ambasadorja Yuri Kim jep ultimatumin e radhës

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ka përshëndetur mbledhjen e djeshme të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, që u ndoq dhe nga Avokati i Popullit,...

“Fotot do t’i var te shtylla e shkollës”, ish i fejuari shantazhon 15-vjeçaren

Një 15-vjeçare që hyri në lidhje me një emigrant në Angli, po kërcënohet prej ditësh nga ish i dashuri që i bën asaj presion...

COVID-19 i merr jetën artistes së madhe shqiptare

Koronavirusi ka gjetur shtrirje të madhe në mbarë globin. Si pasojë e virusit vdekjeprurës, një tjetër personalitet i shquar në vend ka humbur jetën....

“Këto lekët e emisionit, kur do i marrim?”, Jul Deda vë në siklet moderatoren

Një mbiemër i rëndësishëm, i njohur, publik, artistik apo me pushtet mbart në vetvete shpesh edhe anët e panjohura. Hera herës familje të njohura...

Kuajt që tërheqin karrot elektorale dhe pandemia si shkop në rrota

Nga: Lorenc Vangjeli Në mendësinë e opozitave në Shqipëri, qoftë të majtës së djeshme, qoftë të djathtës së sotme, ka vetëm dy alternativa për zgjedhjet:...

Emri/ Ish-kryebashkiaku demokrat humb betejën me COVID-19

Ish-kryetari i Bashkisë së Pukës, ka humbur betejën me COVID-19. Beqir Arifaj ishte transportuar në Turqi, për një ndihmë më të specializuar. 66-vjeçari ka...

Shokoi me foton e arkivolit të Maradonës, ja çfarë ndodhi me punëtorin (FOTO)

Në opinionin publik ka shpërthyer një zemërim i madh ndaj Molinës, personi që ka bërë foto mbi arkivolin ku ndodhej trupi i Diego Armando...

Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...